Brąz Wątor w szabli na otwarcie MME w szermierce

Szablistka Angelika Wątor (ZKS Sosnowiec) zdobyła brązowy medal młodzieżowych (do lat 23) szermierczych mistrzostw Europy, które w piątek rozpoczęły się w Mińsku.

To drugi znaczący sukces w karierze Wątor po wywalczonym w 2015 roku złotym medalu Igrzysk Europejskich w Baku.

W drodze na podium w stolicy Białorusi pokonała kolejno Włoszkę Chiarę Mormile 15:14, zawodniczkę gospodarzy Darię Andrejewą 15:11 oraz Turczynkę Irinę Shchuklę 15:7, a w półfinale uległa Francuzce Caroline Queroli 11:15.

W pojedynku o złoto Queroli nie sprostała Rosjance Annie Baszcie 10:15.

Pozostałe biało-czerwone odpadły w 1/16 finału.

Z polskich florecistów najwyżej - na 12. pozycji - został sklasyfikowany Bartosz Cegielski (AZS AWF Poznań). Triumfował Czech Alexander Choupenitch, który w finale pokonał Rosjanina Kiryła Borodaczewa 15:3.