ME w judo: Kłys piąta w swoim ostatnim występie

Katarzyna Kłys (70 kg) w ostatnim występie w karierze przegrała pojedynek o brązowy medal mistrzostw Europy w judo z Francuzką Marie Eve Gahie i w rozgrywanym w Warszawie turnieju zajęła piąte miejsce. Inni startujący w piątek Polacy odpadli w eliminacjach

Niespełna 31-letniej judoczce nie udało się na stołecznym Torwarze wywalczyć medalu, który byłby ukoronowaniem jej wieloletniej kariery. Polka, która poza brązowym krążkiem MŚ ma w dorobku także dwa tytuły wicemistrzyni kontynentu (2007, 2012) już wcześniej zapowiedziała, że mistrzostwa w Warszawie będą jej ostatnim występem.

Kłys na turnieju w Warszawie stoczyła cztery bardzo wyczerpujące walki. W inauguracyjnej potyczce Polka pokonała po dogrywce Nataschę Ausmę z Holandii, następnie w ćwierćfinale przegrała przez waza-ari (także po dogrywce) z Chorwatką Barbarą Matic, a w zaciętym starciu w repasażach wygrała z Aleksandrą Samardzic (Bośnia i Hercegowina). Złoty medal w jej kategorii wywalczyła Sanne van Dijke (Holandia), a srebro Giovanna Scoccimarro (Niemcy).

W piątek w 1/8 finału odpadli: Agata Ozdoba i Karolina Tałach (obie 63 kg) oraz Damian Szwarnowiecki (81 kg), zaś w 1/16 finału - Jakub Kubieniec (81 kg).

W sobotę, w ostatnim dniu zawodów indywidualnych, wystąpią: ubiegłoroczny brązowy medalista ME Piotr Kuczera, a także Patryk Ciechomski (obaj 90 kg), Jakub Wójcik (100 kg), Kamil Grabowski i Maciej Sarnacki (obaj +100 kg) oraz Beata Pacut (78 kg). Na niedzielę zaplanowane są zawody drużynowe kobiet i mężczyzn.