Trener i reprezentacyjny rozgrywający odchodzą z Cuprum Lubin

Siatkówka
Trener i reprezentacyjny rozgrywający odchodzą z Cuprum Lubin
fot. PAP

Po blisko trzech latach pracy trener Gheorghe Cretu kończy swą współpracę z siatkarzami Cuprum Lubin. Drużynę opuści również rozgrywający reprezentacji Polski Grzegorz Łomacz.

Rumuński szkoleniowiec niemal od podstaw stworzył drużynę, która już od początku swoich występów w PlusLidze meldowała się w czołówce. Początkowo jako największe zaskoczenie sezonu, potem już jako ceniony zespół zajmując kolejno: siódme, piąte i szóste miejsce.

 

Nieocenioną wartością jaką wprowadził do Miedziowej drużyny trener Cretu są nazwiska zawodników, którzy zbudowali renomę Cuprum. Wystarczy wspomnieć Grzegorza Łomacza, Marcina Możdżonka, Dmytro Paszyckiego, Jeroena Trommela, Marcusa Böhme, czy Ivana Borovnjaka. Praca szkoleniowca zaowocowała powołaniami do kadry narodowej Grzegorza Łomacza czy Łukasza Kaczmarka, a wielu innych zawodników rozwinęło znacznie swoje umiejętności, jak np. Robert Täht, który jest obecnie wyróżniającym się zawodnikiem Plusligi.

 

Z Cuprum rozstaje się również rozgrywający reprezentacji Polski Grzegorz Łomacz. 29. letni zawodnik, który występował poprzednio m.in. w AZS Politechnice Warszawskiej (2006–07), Jastrzębskim Węglu (2007–11) oraz Treflu Gdańsk (2011–14), w trzech ostatnich sezonach grał w Lubinie. Spekuluje się, że kolejnym klubem Łomacza będzie PGE Skra Bełchatów, gdzie ma zająć miejsce Nicolasa Urairte. Zawodnik o rozstaniu z Cuprum poinformował na Facebooku:

 

RM, Polsat Sport, ks.cuprum.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze