Za nami pierwsza kolejka cs_summit_2017

E-sport
Za nami pierwsza kolejka cs_summit_2017

W trakcie pierwszego dnia zmagań obyło się bez większych niespodzianek. W drabince wygranych utrzymali się reprezentanci SK, Cloud 9, Gambit oraz Liquid.

SK Gaming vs EnVy Us

W inauguracyjnym spotkaniu naprzeciwko siebie stanęły SK Gaming oraz EnVy Us. Nie jest tajemnicą, że to brazylijska formacja podchodziła do meczu w roli faworyta. Po rozpoczęciu pojedynku okazało się, że prognozy bukmacherów mają również swoje odbicie w rzeczywistości. Opisywana konfrontacja stanowiła teatr jednego aktora. FalleN i spółka dominowali w każdym gry, a ScreaM i Happy nie mieli kompletnie nic do powiedzenia. Bohaterem spotkania jednoznacznie został coldzera, którego statystyki 50:15 są aż nad wyraz wymowne. EnVy Us poniosło sromotną klęskę na obu mapach i tym samym spadło do drabinki przegranych.

 

SK Gaming 16:9 EnVy Us (Cache)

EnVy Us 3:16 SK Gaming (Mirage)

 

Gambit vs GODSENT

W drugim spotkaniu wieczoru Gambit zmierzyło się z GODSENT. W ostatnim czasie drużyna Zeusa straciła impet, lecz nie zmienia to faktu, że była niekwestionowanym faworytem do zwycięstwa. Szwedzi poddali w wątpliwość pozycję swoich konkurentów stawiając zaciekły opór na pierwszej arenie. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem. W dogrywce Gambit było nieomylne i po czterech udanych rundach mogło cieszyć się ze zwycięstwa na Cache. Po wyczerpującej pierwszej mapie GODSENT utraciło swój zapał i było całkowicie bezradne wobec działań swoich przeciwników. Gambit wykorzystało apatię konkurenta i zakończyło mecz wynikiem 2:0.

 

Gambit 19:15 GODSENT (Cache)

GODSENT 5:16 Gambit (Cobblestone)

 

Cloud9 vs OpTic

Trzeci mecz można było określić jako amerykańskie derby. Cloud9 stanowi jedną z najbardziej obiecujących drużyn tamtejszej sceny, lecz po wygraniu czwartego sezonu ESL Pro League uleciała z niej energia. Podczas IEM Katowice 2017 n0thing stwierdził, że znaleźli receptę na sukces i są w trakcie wdrażania nowych metod treningowych. Z drugiej strony stanęło OpTic, którego przez ostatnie miesiące wiodło prym na amerykańskiej scenie. Na ich nieszczęście zmiany kadrowe odcisnęły piętno na całym zespole, który obecnie jest cieniem samego siebie z końca ubiegłego roku. W tej sytuacji to Cloud9 wyrosło na faworyta zwłaszcza, że pokazało już próbkę swoich umiejętności podczas iBP Invitational. Wszelkie prognozy znalazły swoje potwierdzenie w samym przebiegu spotkania. Shroud i spółka gładko pokonali OpTic na obu mapach. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że Cloud9 wystartowało w turnieju ze swagiem, który zastępuje Skadoodle'a borykającego się z problemami zdrowotnymi.

 

Cloud9 16:9 OpTic (Cobblestone)

OpTic 6:16 Cloud9 (Mirage)

 

NiP vs Liquid

Pierwszy dzień zmagań został zamknięty meczem NiP kontra Liquid. Szwedzi zdecydowali się wybrać Nuke, lecz szybko pożałowali swojej decyzji. Ich przeciwnicy byli dobrze przygotowani i odnieśli zwycięstwo na pierwszej mapie. GeT_RiGhT i spółka nie dawali za wygraną i doprowadzili do wyrównania na Inferno. Na tym etapie tablica wyników wskazywała równowagę, więc konieczne okazało się rozegranie rozstrzygającej areny. Do ostatecznego starcia doszło na Cobblestone. Tym razem Amerykanie nawet na moment nie utracili kontroli nad przebiegiem spotkania i całkowicie zdruzgotali przeciwników. Ostatecznie wygrali też cały mecz 2:1.

 

NiP 10:16 Liquid (Nuke)

Liquid 7:16 NiP (Inferno)

NiP 3:16 Liquid (Cobblestone)

Jakub Nowak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze