Fnatic na podium EU LCS Spring Split!

E-sport
LCS

Fnatic udało się zdobyć trzecie miejsce wiosennego splita EU LCS. Rekkles i spółka bez najmniejszych problemów pokonują Misfits 3-0.

W pierwszej grze Fnatic zdobywają pierwszą krew już w 5. minucie, ale Misfits odrabia stratę już minutę później na dolnej alei. Zawodnicy Fnatic nie zwalniają jednak tempa i w miarę szybko wychodzą na prowadzenie. Ich przeciwnicy potrafią jednak dobrze kontrować ataki, dzięki czemu nikt nie ma przewagi w złocie. W końcu Fnatic udaje się przeprowadzić bardzo dobry teamfight w 27. minucie, co przekłada się na zdobycie przez nich Barona. Od tego momentu spokojnie niszczą kolejne cele i kończą grę w 36. minucie.

Druga gra to kolejny first blood dla Fnatic, znowu w 5. minucie. Tym razem Misfits udaje się lepiej odpowiedzieć na ataki Fnatic i zdobywają nawet minimalną przewagę. Wszystko zmienia się w 15. minucie, kiedy ekipa Rekklesa wygrywa kilka pojedynków z przeciwnikiem. W 20. minucie wygrywają oni walkę drużynową na środkowej alei, a w 23. zdobywają wzmocnienie Nashora. Po raz kolejny gra od tego momentu przebiega pod ich dyktandem i wygrywają w 27. minucie.

Podczas ostatniej gry możemy już mieć małe uczucie deja vu, ponieważ kolejny raz w 5. minucie Fnatic zdobywają pierwszą krew. Tym razem gracze Fnatic bardzo szybko zdobywają prowadzenie, chociaż Misfits udaje się w pewnym momencie wyrównać grę. Nie ma to jednak większego znaczenia, ponieważ po 20. minucie Fnatic zdobywają wzmocnienie Nashora, a baza Misfits już od jakiegoś czasu leży w ruinie. Fnatic wykorzystują to i sprawiają, że tereny Misfits są zalewane przez miniony. Bardzo spokojnie Fnatic wygrywają w 29. minucie i zdobywają bronzowy medal wiosennej edycji EU LCS!