Grabowski: Na Torwarze czułem się jak Gladiator

Sporty walki
Grabowski: Na Torwarze czułem się jak Gladiator
fot. PAP

"Na warszawskim Torwarze czułem się jak filmowy Gladiator. Szkoda, że nie doszło do mojej walki z mistrzem olimpijskim" - powiedział judoka Kamil Grabowski. Startujący w tej samej wadze +100 kg Maciej Sarnacki awansował do półfinału mistrzostw Europy.

Trzeci i ostatni dzień indywidualnej rywalizacji w ME jest najbardziej udany dla polskiej reprezentacji. Sarnacki (Gwardia Olsztyn) wygrał trzy pojedynki, a o finał powalczy z Gruzinem Adamem Okruaszwilim. Z dobrej strony pokazał się też Grabowski (Czarni Bytom).

 

"W pierwszej rundzie, zgodnie z planem, miałem złapać podwójny uchwyt i zamęczyć Semiha Adiyamana, bowiem jestem typem zawodnika wytrzymałościowo-siłowego. Po 90 sekundach Turek nie miał nic do powiedzenia. Z kolei Gruzin Guram Tusziszwili zaskoczył mnie, gdyż zmienił uchwyt, wyłączył mój, raz mnie chlasnął i potem dokończył" - stwierdził 24-letni Grabowski.

 

Gdyby polski judoka zwyciężył Tusziszwilego, w ćwierćfinale spotkałby się z mistrzem olimpijskim z Rio w wadze 100 kg Czechem Lukasem Krpalkiem, który od niedawna występuje w nowej kategorii.

 

"Niestety, do tej walki nie doszło. Na Torwarze czułem się jak filmowy Gladiator, publiczność była wspaniała. Mamy świetny doping i czekamy na kolejne walki Maćka Sarnackiego. Będę mu jeszcze pomagał na sali rozgrzewkowej" - dodał.

 

Sarnacki sprawił niespodziankę pokonując trzeciego na liście światowej Węgra Barnę Bora, z którym wcześniej sobie nie radził. "To było cenne zwycięstwo, rzut na kosoto i trzymanie. Ale z ocenami poczekajmy do zakończenia turnieju" - powiedział.

 

Brązowy medalista ubiegłorocznych ME w Kazaniu Piotr Kuczera (90 kg) wygrał ze Słowakiem Peterem Zilką, zaś w 1/8 finału przegrał z Rosjaninem Chusenem Chałmurzajewem. Inauguracyjne porażki zanotowali inni biało-czerwoni: Beata Pacut (78 kg), Patryk Ciechomski (90 kg) i Jakub Wójcik (100 kg).

 

Blok walk repesażowych i o medale (żeńskie wagi 78 kg i +78 kg oraz męskie 90 kg, 100 kg i +100 kg) rozpocznie się o godz. 16. Wcześniej przeprowadzone zostanie losowanie niedzielnych zawodów drużynowych kobiet i mężczyzn. Polki bronią tytułu najlepszego zespołu na kontynencie; Polacy w Kazaniu sięgnęli po brąz.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze