Środkowy polskiej ekipy zdaje sobie sprawę z tego, jak wymagający są rywale.

 

– Kiedy zobaczyliśmy losowanie grup, pomyśleliśmy "wow, cztery najlepsze drużyny świata zebrały się w jednej grupie", bo przecież jesteśmy tu my, są Rosjanie, Włosi i Bułgarzy. Z Rosjanami do tej pory co prawda wygrywaliśmy, więc mam nadzieję, że nadal tak będzie, ale oni zawsze są silną drużyną – tłumaczy.

 

Oczekiwania względem naszych siatkarzy są spore. Choć trener Maciej Zendeł podkreśla, że to jest inny rocznik niż mistrzowie Europy sprzed dwóch lat, młodzi zawodnicy nie unikną porównań. Starają się jednak zachowywać spokój.

 

– Wszystkie sukcesy rocznika '97 przeszły na nas i ta presja mimo wszystko ciąży. Możemy albo to podtrzymać, albo zaprezentować się gorzej, bo lepiej niestety się nie da. Będziemy więc starać się kontynuować dobre wyniki chłopaków. Musimy tylko pamiętać, żeby nie grać zbyt nerwowo – podsumował Adamczyk.

 

– Jesteśmy też zadowoleni z organizacji, która na razie dobrze funkcjonuje – dodał szkoleniowiec Polaków, chwaląc warunki. Wszystkie reprezentacje zostały ulokowane w komfortowym hotelu w centrum miasta, a droga do hali jest krótka i nieuciążliwa.

 

Terminarz spotkań reprezentacji Polski:

 

2017-04-22: Polska – Rosja (godzina 15.30)

2017-04-23: Polska – Włochy (godzina 20.30)

2017-04-24: Polska – Węgry (godzina 18.00)

2017-04-26: Polska – Bułgaria (godzina 15.30)

2017-04-27: Polska – Belgia (godzina 20.30)

 

Grupa I: Polska, Węgry, Rosja, Włochy, Belgia, Bułgaria

Grupa II: Słowacja, Turcja, Czechy, Finlandia, Francja, Rumunia.