ME w judo: Sarnacki przegrał walkę o brąz z mistrzem olimpijskim

Sporty walki

Judoka Maciej Sarnacki (+100 kg) przegrał przed czasem walkę z Lukasem Krpalkiem o brązowy medal mistrzostw Europy w Warszawie. Zawodnik Gwardii Olsztyn zajął piąte miejsce w odbywającym się w hali Torwaru turnieju. Czech jest mistrzem olimpijskim z Rio w kategorii 100 kg.

We wcześniejszych pojedynkach Sarnacki wygrał przez ippon z Austriakiem Danielem Allerstroferem i światową "trójką" Węgrem Barną Borem oraz w ćwierćfinale z Harunem Sadikovicem z Bośni i Hercegowiny. W półfinale uległ na dwa waza-ari Gruzinowi Adamowi Okruaszwilemu, który w dorobku ma m.in. złoty i srebrny krążek ME oraz brąz MŚ.

Trzydniowe zmagania indywidualne w Warszawie biało-czerwoni zakończyli bez medalu. W niedzielę zawody drużynowe kobiet i mężczyzn.