Szef UFC zdradza, ile zarobią Mayweather i McGregor!

Sporty walki
Szef UFC zdradza, ile zarobią Mayweather i McGregor!
fot. PAP

Szef UFC Dana White wierzy, że w najbliższych dniach dojdzie do porozumienia w sprawach kontraktowych pomiędzy Conorem McGregorem i Floydem Mayweatherem. Prezydent największej organizacji MMA na świecie zdradził w jednym z najnowszych wywiadów ile Irlandczyk oraz Amerykanin mogą zarobić za hitowe starcie. Według informacji White'a McGregor miałby zarobić 75 milionów dolarów, a Mayweather aż 100 milionów!

Organizacja UFC z walki McGregora z niepokonanym Mayweatherem nie będzie czerpała żadnych korzyści. Dana White wyraził zgodę, aby Irlandczyk wystąpił w pojedynku na zasadach pięściarskich i mocno wierzy, że największa gwiazda UFC powróci później do startów w MMA.

- Czy ta walka ma dla mnie sens? Kompletnie nie... Conor jednak chce tego pojedynku, a on kilka razy pomógł nam w trudnej sytuacji i uratował nasze gale. Dlatego się zgadzam. Po prostu staram się to zrozumieć - powiedział White.

O walce McGregora z Mayweathera media spekulują już od wielu miesięcy, a pojedynek cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Amerykanin we wrześniu 2015 roku oficjalnie zakończył karierę po walce z Andre Berto, ale specjalnie na starcie z Irlandczykiem planuje powrócić na ring. Dla niepokonanego Mayweathera byłby to 50. zawodowy pojedynek.

- W ciągu kilku dni powinniśmy dojść do porozumiena z McGregorem, a później pozostaną do załatwienia formalności ze sztabem Mayweathera - zdradza kulisy negocjacyjne szef największej organizacji MMA na świecie.

Dla obu zawodników pojedynek może okazać się kopalnia złota. - Wszystko zależy jak dobrze ta walka się sprzeda. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, Floyd zarobi nieco ponad 100 milionów dolarów, a McGregor okolo 75 - powiedział White.

McGregor ostatni pojedynek stoczył w listopadzie 2016 roku, kiedy na gali UFC 205 pokonał mistrza kategorii lekkiej Eddiego Alvareza. Irlandczyk tym samym jako pierwszy zawodnik w historii dzierżył dwa pasy mistrzowskie w jednym momencie - lekkiej oraz piórkowej.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze