Wicemistrz olimpijski nagrał płytę

Inne
Wicemistrz olimpijski nagrał płytę
fot. PAP/EPA

Wicemistrz olimpijski w trójskoku z Rio de Janeiro i Londynu Will Claye nie skupia się wyłącznie na karierze sportowej i rozwija inne pasje. Właśnie zrealizował marzenie - nagrał płytę, na której znalazło się 12 utworów z gatunku hip-hop. - poinformował portal "NBC".

25-letni Claye to także brązowy medalista IO w Londynie w skoku w dal. Ma też w dorobku dwa medale tego koloru z MŚ w trójskoku (Daegu 2011 i Moskwa 2013).

 

Lekkoatleta pierwsze kroki w muzyce stawiał jako nastolatek... występując w chórze kościelnym.

 

Do historii igrzysk przeszedł nie tylko z powodu zdobycia dwóch medali. W Rio de Janeiro odniósł podwójny sukces. Tuż po zawodach oświadczył się swojej dziewczynie, płotkarce Queen Harrison. Dostał się na trybuny, gdzie stała dopingująca go Harrison, uklęknął i poprosił o ręką wkładając na palec wybranki pierścionek z diamentem. Lekkoatletka powiedziała "tak".

 

"Kiedy się obudziłem przed finałem, to pomyślałem +to będzie najlepszy dzień w moim życiu+. Najpierw zrobiłem swoje na stadionie, a potem zdobyłem narzeczoną. Wtajemniczyłem w swój plan tylko dwie najbliższe przyjaciółki Queen. Rodzina i reszta znajomych nie miała o niczym pojęcia" - mówił Claye w Rio de Janeiro.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie