Chamera prezesem Polskiego Związku Żeglarskiego

Inne
Chamera prezesem Polskiego Związku Żeglarskiego
fot. PAP

Tomasz Chamera głosami 56 delegatów został wybrany na prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego. Zastąpił na tym stanowisku Wiesława Kaczmarka, za którym opowiedziało się 36 osób biorących w niedzielę udział w Sejmiku Sprawozdawczo-Wyborczym w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Kaczmarek piastował tę funkcję nieprzerwanie od 24 marca 2001 roku. Chamera od 16 lat jest działaczem PZŻ, a w minionej kadencji był wiceprezesem. Jest też wiceprezydentem Europejskiej Federacji Żeglarskiej. Jak podkreślił, w ostatnich czterech latach Polacy zdobyli 116 medali mistrzostw świata i Europy.

 

"Kilkanaście lat temu nawet nie marzyliśmy o takim wyniku. Ostatnio zabrakło nam wisienki na torcie w postaci medalu olimpijskiego w Rio de Janeiro, ale to są uroki sportu! Dziś mamy jeszcze większą chęć odegrać się - to motywuje do efektywniejszej pracy" - zaznaczył.

 

Chamera zapowiedział, że będzie dążył do zmiany wizerunku związku.

 

"To my powinniśmy wyjść do środowiska. Związek ma być reprezentacją żeglarzy i zadaniem zarządu oraz prezesa jest w pewnym sensie służyć zawodnikom, klubom, stowarzyszeniom i okręgowym jednostkom. Ponadto liczę, że PZŻ pod moimi rządami będzie nowocześniejszą strukturą - na miarę dzisiejszych potrzeb. Mam zapał, a obok siebie grupę ludzi szanowanych w naszym środowisku, z którymi chcemy osiągnąć wspólny cel – podnieść żeglarstwo na jak najwyższy poziom" - podkreślił.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze