Jak z orlika dojść do reprezentacji?

Piłka nożna

Narodowy Model Gry, czyli projekt, w który zaangażowany jest m.in. selekcjoner reprezentacji Polski U-21, Marcin Dorna. Jego celem jest wychowywanie nowych pokoleń piłkarzy w naszym kraju, a także odpowiednie wyedukowanie trenerów.

Narodowy Model Gry to elementarz dla każdego trenera. Zawiera w sobie najważniejsze informacje o szkoleniu młodych zawodników poczynając od najmłodszych grup wiekowych, kończąc na seniorach.

 

- Jest spore zainteresowanie oddolne od pracujących w różnych klubach trenerów. Celem jest rozpowszechnienie tego projektu pośród wszystkich trenerów w Polsce. Udało się już go rozpowszechnić, ale musimy cały czas go rozwijać – powiedział jeden z głównych pomysłodawców, Marcin Dorna, który w niedzielę poprowadził warsztaty dla trenerów Soccer Academy oraz Akademii Varsovii.

 

- Na podstawie Narodowego Modelu Gry, ale i innych środków powstał nasz wewnętrzny system szkolenia – dodał Dominik Gawor, koordynator Soccer Academy, która swoje szkolenie oparła na tym projekcie.

 

Celem całego przedsięwzięcia jest określenie pewnej drogi dla wyróżniających się młodych piłkarzy. Zaczynając od uczniowskich klubów, po przez zespoły takie jak Varsovia, Legia Warszawa, a kończąc na reprezentacji Polski. Zobaczymy w jakim kierunku będzie szedł cały projekt, jak na razie trzeba przyznać, że wygląda to dobrze.

 

Materiał w załączonym wideo.

Igor Marczak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie