Krychowiak odejdzie z PSG. Giganci z Serie A poważnie zainteresowani

Piłka nożna
Krychowiak odejdzie z PSG. Giganci z Serie A poważnie zainteresowani
fot. PAP

Co się dzieje z Grzegorzem Krychowiakiem? Od trzech tygodni pali się do gry. Wyleczył kontuzję żebra, której nabawił się na ostatnim zgrupowaniu kadry.

Teoretycznie mógł wystąpić w ostatnich trzech kolejkach. Jeszcze dwa tygodnie temu trener Unai emery tłumaczył, że Pola nie jest na 100% zdrowy. Na konferencji przedmeczowej przed meczem z Montpellier w ogóle nie wymienił nazwiska Krychowiaka. Reprezentant Polski oglądał więc sukces swoich kolegów z trybun.

Wszystko więc wskazuje na to, że nie zobaczymy już kadrowicza Nawałki do końca sezonu, bo nawet pod nieobecność kontuzjowanego Adriena Rabiota Emery nie widzi Polaka miejsca na ławce. A koniec sezonu coraz bliżej. Tylko cud może przywrócić Krychowiakowi miejsce w kadrze. Jeszcze jedna niedobra wiadomość dla Krychowiaka. Jego wielki zwolennik w PSG Olivier Letang - pełniący funkcję dyrektora sportowego - podał się do dymisji i za trzy miesiące opuści parysk klub. Warto przypomnieć, że Letang to główny aktor zatrudnienia Polaka w klubie znad Sekwany. To jemu najczęściej zarzucano niewypał, jaki stanowił transfer Krychowiaka za ponad 30 milionów. Dawny piłkarz Reims, gdzie dwukrotnie trafiał między innmi dzięki Olivierowi Letangowi, w żadnym meczu PSG nie wykazał dyspozycji, jaką prezentował podczas dwuletniego sezonu w Andaluzji. Nie zapomnijmy, że to z FC Sevilla (i z Unaiem Emerym) zdobył dwukrotnie Ligę Europy.

Zainteresowanie Polakiem wykazały ostatnio AS Roma i Inter Mediolan. Przecież Krychowiak nie zapomniał, jak się gra w piłkę. Jego profil zawodnika jest właśnie poszukiwany przez oba czołowe kluby Serie A. Większe są szanse na grę Polaka w klubie rzymskim, gdzie posadę dyrektora sportowego ma objąć Monchi, który sprowadził Krychowiaka z Reims do Sevilli.

Tak więc reprezentant Polski nie powinien martwić się o swoje losy w najbliższym czasie, jednak na jedną rzecz, z jakiej korzystał w Paryżu, będzie mógł narzekać. Mowa o jego wysokich zarobkach. Wśród wszystkich piłkarzy Ligue 1 jest na 17. miejscu wśród najlepiej zarabiających. Szacuje się, że zarabia miesięcznie 480 000 euro.

Tadeusz Fogiel, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze