Liege-Bastogne-Liege: Niewiadoma ponownie trzecia

Katarzyna Niewiadoma (WM3) zajęła trzecie miejsce w ostatnim z kolarskich klasyków ardeńskich - Liege-Bastogne-Liege. Na najniższym stopniu podium stanęła także w Niedzielę Wielkanocną w Amstel Gold Race oraz w środę w Strzale Walońskiej.

Zwyciężyła mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro Holenderka Anna van der Breggen, przed swoją koleżanką z ekipy Boels Dolmans Brytyjką Elizabeth Deignan. Identyczna kolejność pierwszej trójki była w poprzednich odsłonach tryptyku ardeńskiego.

Van der Breggen triumfowała w niedzielę w Ans po samotnym finiszu (podobnie jak w dwóch poprzednich wyścigach), uzyskując 17 sekund przewagi nad Deignan oraz 19 nad Niewiadomą. 12 sekund za Polką dojechała do mety pięcioosobowa grupa, którą przyprowadziła Holenderka Ellen van Dijk (Sunweb).

Agnieszka Skalniak (Astana) zajęła 42. miejsce - strata 8.00, Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) była 69., a 86. Małgorzata Jasińska (Cylance) - obie ze stratą 9.44.

Trwa wyścig mężczyzn z udziałem m.in. Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki.