Milik nadal umie strzelać! Polak zaliczył wejście smoka!

Napoli zremisowało z Sassuolo na wyjeździe 2:2. Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 81. minucie, a cztery minuty później ustalił wynik spotkania. To jego pierwszy gol po powrocie z rehabilitacji. Piotr Zieliński rozegrał 20 minut.

Wynik meczu otworzył w 52. minucie Dries Mertens, któremu ze skrzydła dogrywał Jose Callejon. Belg skierował piłkę do bramki głową. Siedem minut później wyrównał strzałem z bliska wyrównał Domenico Berardi.

W 65. minucie kapitalnie z rzutu wolnego uderzył Mertens, bramkarz Sassuolo nawet nie zareagował, ale Belg miał tym razem pecha - trafił w poprzeczkę. W 75. minucie to samo spotkało Lorenzo Insigne - Włoch trafił słupek.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą - piłkarze Napoli przekonali się o tym w 80. minucie. Luca Mazzitelli strzałem z pierwszej piłki nie dał Pepie Reinie żadnych szans.

W 81. minucie do Piotra Zielińskiego, który zameldował się na boisku w 69. minucie, dołączył Arkadiusz Milik. Zaledwie cztery minuty później Polak ustalił wynik spotkania - dostał piłkę od Raula Albiola i momentalnie złożył się do strzału, a że miał przed sobą tylko bramkarza, to nie mogło się nie udać. To pierwszy gol 23-latka po powrocie z rehabilitacji.

Sassuolo - Napoli 2:2 (0:0)
Bramki: Berardi 69, Mazzitelli 80 - Mertens 52, Milik 85