PLK: Derby dla Anwilu Włocławek

Anwil Włocławek znowu rozegrał świetną końcówkę spotkania i dzięki temu wygrał z Polskim Cukrem Toruń 73:69 w derbach województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Dobry początek meczu dla torunian – po rzutach wolnych Kyle’a Weavera było już 10:4. Anwil szybko jednak odrabiał straty, a po trafieniu Tylera Hawsa potrafił nawet wyjść na prowadzenie. Późniejsze trójki Bartosza Diduszki i Kyle’a Weavera pozwalały opanować Polskiemu Cukrowi sytuację. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:20. Nawet gdy w drugiej części meczu Anwil wracał na prowadzenie, to zespół trenera Jacka Winnickiego szybko starał się odrabiać straty. Ostatecznie jednak m.in. dzięki trójce Fiodora Dmitriewa to drużyna z Włocławka wygrywała po pierwszej połowie 40:38.

W trzeciej kwarcie gospodarze bardzo dobrze grali z kontrataku i dzięki serii 10:0 oraz trafieniom Krzysztofa Sulimy było 51:46. Anwil miał spore problemy w ataku w tej części gry i dlatego torunianie utrzymywali swoją przewagę. Ostatecznie po 30 minutach wygrywali 55:51. W ostatniej kwarcie Polski Cukier bardzo długo kontrolował sytuację na parkiecie. Na trzy minuty przed końcem po trafieniu Bartosza Diduszki gospodarze mieli sześć punktów przewagi. Szybko do remisu doprowadzili jednak Jaramaz oraz Washington. Później kluczową trójkę trafił Kacper Młynarski i to Anwil zwyciężył 73:69.

Najlepszym strzelcem gości był Nemanja Jaramaz z 23 punktami i sześcioma zbiórkami. 17 punktów dodał do tego James Washington. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Obie Trotter z 16 punktami i siedmioma asystami.

Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 69:73 (23:20, 15:20, 17:11, 14:22)

Polski Cukier Toruń: Obie Trotter 16, Bartosz Diduszko 14, Kyle Weaver 10, Cheikh Mbodj 8, Krzysztof Sulima 8, Jure Skific 7, Tomasz Śnieg 5, Maksym Sanduł 1, Aleksander Perka 0

Anwil Włocławek: Nemanja Jaramaz 23, James Washington 17, Tyler Haws 7, Josip Sobin 6, Michał Chyliński 5, Mateusz Bartosz 5, Fiodor Dmitriew 3, Kacper Młynarski 3, Kamil Łączyński 2, Paweł Leończyk 2, Toney McCray 0