Gollob ma złamany kręg piersiowy i uszkodzony rdzeń

Żużel
Gollob ma złamany kręg piersiowy i uszkodzony rdzeń
fot. PAP

"Tomasz Gollob ma złamany kręg piersiowy TH7, uszkodzony rdzeń i obustronne stłuczenie płuc” – powiedział dr n. med. Cezary Rybacki. Utytułowany żużlowiec uległ wypadkowi podczas okrążenia treningowego przed motocrossowymi mistrzostwami strefy północnej w Chełmnie.

Indywidualny mistrz świata z 2010 roku niezwłocznie został przetransportowany do miejscowego szpitala, a stamtąd helikopterem do szpitala w rodzinnej Bydgoszczy.

 

"Tomasz ma złamany kręg piersiowy TH7, uszkodzony rdzeń i obustronne stłuczenie płuc. Jest to diagnoza postawiona na podstawie tomografii komputerowej wykonanej przed zabiegiem operacyjnym. Obecnie trwa operacja, która rozpoczęła się po godzinie 14. Więcej o stanie zdrowia będzie można powiedzieć dziś w godzinach wieczornych” – zaznaczył Rybacki, zajmujący się od ponad 20 lat słynnym żużlowcem.

 

Operację przeprowadza zespół neurochirurga prof. Marka Harata, który wielokrotnie leczył doświadczonego żużlowca w trakcie długiej kariery sportowej.

 

Przez ponad 20 lat startów Gollob przeszedł niejedną poważną operację, ale zawsze wychodził z nich cało. Kciuki za mistrza świata z 2010 roku trzymają wszyscy sympatycy czarnego sportu. Około godziny 14 wiadomość dotyczącą Golloba zamieścił na swoim koncie jednego z portali społecznościowych prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, bydgoszczanin, Zbigniew Boniek.

 

„Otrzymałem dobry tel, Tomek wyjdzie z tego, uff....ale ulga. Czy to nie jest ostatni dzwonek ostrzegawczy?” – napisał.

 

Wieczorem żużlowiec miał wystąpić w spotkaniu ekstraligi między MrGarden GKM Grudziądz a Cash Broker Stalą Gorzów Wlkp. Klub szybko zareagował na całą sytuację i do Grudziądza ściąga drogą lotniczą w trybie pilnym Antonio Lindbaecka. Szwed na swoim profilu jednego z portali społecznościowych napisał:

 

„W drodze do Grudziądza! Wszystkie nasze modlitwy kierujemy do Tomka i liczymy na szybki powrót do zdrowia”

 

Gollob, który niedawno skończył 46 lat, to jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców w historii. W 2010 roku został mistrzem świata. W drużynie wywalczył sześć tytułów. Łącznie zdobył 17 medali MŚ. W 1999 roku został wybrany najlepszym sportowcem Polski. Motocross był jego wielką pasją, stanowił też - jak sam mówił - element treningu.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze