PSV Eindhoven górą w hicie! Ajax Amsterdam oddalił się od mistrzostwa

PSV Eindhoven pokonało Ajax Amsterdam 1:0 w hicie 32. kolejki Eredivisie. Zwycięskiego gola strzelił Jürgena Locadia.

Ajax po kapitalnym powrocie w meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen w ćwierćfinale Ligi Europy, rozegrał hitowe spotkanie Eredivisie z PSV. I jeśli liczył na mistrzostwo Holandii, to musiał wygrać, gdyż wcześniej Feyenoord pewnie pokonał Vitesse. Zadanie nie było jednak takie proste, gdyż piłkarze z Eindhoven w razie zwycięstwo doskoczyliby do niedzielnego rywala na trzy oczka. Stawka była więc spora dla obu drużyn.

Emocje były obecne od początku, a samo spotkanie miało wyrównany przebieg. Pierwsi do siatki trafili gospodarze za sprawą kapitalnego uderzenia Jürgena Locadii z rzutu wolnego. Pod koniec pierwszej połowy Peter Bosz stracił jeszcze Bertranda Traore, którego zastąpił Justin Kluivert.

Piłkarze Ajaksu zagrali lepszą drugą połowę, ale to tego dnia było zdecydowanie za mało na gospodarzy.

PSV Eindhoven - Ajax Amsterdam 1:0 (1:0)

Bramka: Locadia 25

PSV: Zoet - Arias, Isimat-Mirin, Moreno, Brenet - Propper, Guardado, van Ginkel - Ramselaar (46 Pereiro), Locadia (90+1 Lammers), Bergwijn (69 de Jong).

Ajax: Onana - Veltman, Sanchez, De Ligt, Viergever - Klaassen, Schone (74 van de Beek), Ziyech - Traore (43 Kluivert), Dolberg, Younes (46 Neres).

Żółte kartki: van Ginkel, Moreno, Locadia, Pereiro - Traore, Veltman, Kluviert.