Rajdowe MP: Nivette wygrał w Świdnicy

Moto

Filip Nivette z pilotem Kamilem Hellerem (Skoda Fabia R5) wygrali Rajd Świdnicki-Krause, pierwszą rundę mistrzostw Polski. Nie startował obrońca tytułu Grzegorz Grzyb.

Drugie miejsce ze stratą 38,9 s zajęli prowadzący po pierwszym etapie Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec (Ford Fiesta R5). Na trzeciej pozycji uplasowali się Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5) – strata 1.08,2.

Nivette wygrał wszystkie cztery niedzielne odcinki specjalne, a w całym rajdzie najszybszy był na siedmiu z 12 OS-ów.

Załoga Nivette i Heller odniosła trzecie zwycięstwo w rajdzie zaliczanym do klasyfikacji mistrzostw Polski. W poprzednim sezonie zajęli w klasyfikacji końcowej MP trzecie miejsce.

Trasy odcinków specjalnych wyznaczono na drogach Przedgórza Sudeckiego, bazą imprezy była Świdnica.

W sezonie 2017, tak jak w poprzednim, zaplanowane jest sześć rund rajdowych samochodowych mistrzostw Polski. W kalendarzu znalazł się Rajd Śląska (13-15 października), który zastąpił Rajd Arłamów. Trzecia runda MP - Rajd Rzeszowski (3-5 sierpnia) będzie rundą mistrzostw Europy, gdzie tytułu zdobytego dwa razy z rzędu broni Kajetanowicz.

W klasyfikacji generalnej MP prowadzi Nivette – 28 pkt przed Gabrysiem – 18 pkt i Kasperczykiem – 17 pkt. Zwycięzca do swojego dorobku dopisał 5 pkt za wygranie ostatniego OS, którym był Power Stage i dawał możliwość zdobycia dodatkowych punktów do klasyfikacji generalnej cyklu.