Skorupski obronił rzut karny na San Siro! Sensacyjne zwycięstwo Empoli

Niedzielne popołudnie w Serie A zostało zdominowane przez wydarzenia z San Siro, gdzie bohaterem został Łukasz Skorupski. Polak obronił rzut karny, a jego Empoli sensacyjnie wygrało z AC Milan 2:1. W pozostałych spotkaniach po trzy punkty dopisały sobie Torino i Lazio.

AC Milan był zdecydowanym faworytem domowego spotkania z walczącym o utrzymanie Empoli, jednak mimo przewagi nic tego dnia nie wychodziło podopiecznym Vincenzo Montelli. Zaczęło się więc od trafienia Levana Mchedlidze tuż przed przerwą, gospodarze więc musieli rzucić się do odrabiania strat.

W 60. minucie Łukasz Skorupski sfaulował przed własną bramką Marko Pasalica, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł lewonożny Suso. Polak jednak się zrehabilitował i znakomicie wyczuł techniczny strzał Hiszpana. Kilka minut później było już 2:0 dla gości po trafieniu Mame Thiama, a Rossoneri stać było wyłącznie na trafienie na 2:1 autorstwa Gianluki Lapaduli.

Dla Empoli jest to zwycięstwo o tyle ważne, że pozwoli im utrzymać pięć punktów przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej Crotone. Osiemnasty zespół Serie A równie nieoczekiwanie wygrał na Luigi Ferraris z Sampdorią 2:1. Za żółte kartki pauzował w tym spotkaniu Karol Linetty.

Cały mecz ma za sobą inny Polak, Bartosz Salamon. Środkowy obrońca nie uchronił jednak Cagliari od porażki z Udinese (1:2). Planowe trzy punkty dopisały sobie zespoły Torino (3:1 z Chievo) i Lazio (6:2 z Palermo) - hat-trickiem w pięć minut popisał się skrzydłowy zespołu ze stolicy, Balde Keita. Ten pogrom z poziomu ławki rezerwowych obserwował Thiago Cionek.