12-latka zmierzy się z 24-latką na gali MMA w Japonii

Sporty walki
12-latka zmierzy się z 24-latką na gali MMA w Japonii
fot. Facebook/DEEP JEWELS

20 maja w Tokio ma odbyć się gala Deep Jewels 16, na której w amatorskim pojedynku 24-letnia Momoko Yamasaki ma zmierzyć się z... 12-letnią dziewczynką o pseudonimie "MoMo". Czy to pierwszy taki pojedynek w historii? Zaplanowano go na dwie 3-minutowe rundy.

Tego jeszcze nie było! Organizatorzy gali Deep Jewels 16 w japońskim Tokio zaplanowali walkę 12-letniej dziewczynki nazywanej "MoMo" z dwukrotnie starszą Momoko Yamasaki. "MoMo" trenuje w Hakuninkai Karate Club i waży zaledwie 39 kilogramów, jest... uczennicą siódmej klasy szkoły podstawowej.

Walka ma odbyć się na zasadach tytułowego Deep Jewels, więc zabronione będą uderzenia w głowę w parterze. Obie zawodniczki wystąpią w kaskach. Jest to jedyny amatorski pojedynek w fightcardzie gali zaplanowanej na 20 maja. Dla 12-latki będzie to oczywiście debiut.

To nie pierwszy tego typu "wymysł" Japończyków, którzy ostatnio zaproponowali freak fight z udziałem... 49-latki Yumiko Hotty (5-5, 1 KO), która została zmasakrowana już w pierwszej rundzie przez imponująco zbudowaną Brazylijkę Gabi Garcię (4-0, 2 KO) na gali Rizin FF.

Jak widać - w Kraju Kwitnącej Wiśni idą ze skrajności w skrajność. Znane są przypadki udziału w galach mieszanych sztuk walki zawodników w wieku 16 lat, jednak 12-latki w klatce jeszcze nie oglądaliśmy...

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze