Mistrzynie olimpijskie w wioślarstwie zmierzyły się w londyńskim maratonie

Inne
Mistrzynie olimpijskie w wioślarstwie zmierzyły się w londyńskim maratonie
fot. PAP

Dwukrotne mistrzynie olimpijskie, brytyjskie wioślarki Helen Glove i Heather Stanning po raz pierwszy rywalizowały ze sobą - na trasie maratonu w Londynie. Lepsza była Glover uzyskując czas 3:05.25. "Muszę wybrać inny sport, by wziąć rewanż" - powiedziała Stanning.

31-letnia Stanning, która przybiegła 27 minut po Glover, w listopadzie ogłosiła zakończenie kariery wioślarskiej.

 

Od 2011 r. nie przegrały żadnego wyścigu w rywalizacji dwójek bez sterniczki. Brytyjki triumfowały na igrzyskach w Londynie (2012 rok) i Rio de Janeiro (2016) oraz w mistrzostwach świata w Amsterdamie (2014) i we francuskim Aiguebelette (2015). Ostatnią porażkę brytyjskie wioślarki poniosły podczas MŚ w słoweńskim Bledzie w 2011 roku. Zajęły wówczas drugie miejsce, za Nowozelandkami Juliette Haigh i Rebeccą Scown.

 

"To najprawdopodobniej moje największe zwycięstwo w życiu. Dobra zabawa, a wsparcie kibiców będzie dla mnie niezapomniane" - powiedziała pół żartem pół serio Glover, dodając że czuła ból w każdej części ciała.

 

Był to jej pierwszy bieg maratoński i jednocześnie spełnienie marzeń. Znakomitym czasem zajęła 114. miejsce wśród kobiet.

 

"Dwa wydarzenia sportowe poruszały, jako widza przed telewizorem, moją dziecięcą wyobraźnię - igrzyska i maraton londyński. To, że wystartowałam w nim obok Heather jest dla mnie specjalnym wydarzeniem i doświadczeniem życiowym" - dodała Glover.

 

Maraton w stolicy Wielkiej Brytanii wygrała Kenijka Mary Keitany bijąc rekord świata - trasę 42 km 195 m pokonała w czasie 2:17.01, poprawiając o 41 sekund wynik Brytyjki Pauli Radcliffe, uzyskany również w stolicy Wielkiej Brytanii w 2005 roku.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze