Nowakowski potwierdza: Opuszczam Resovię

Siatkówka

Piotr Nowakowski potwierdził, że rozstaje się z Asseco Resovią. Mistrz świata bronił barw klubu z Podkarpacia w sześciu poprzednich sezonach.

Informację o odejściu Nowakowskiego z ekipy z Podkarpacia już 11 kwietnia przekazał w rozmowie z Przeglądem Sportowym agent siatkarza Georges Matijasević. Teraz w mediach społecznościowych potwierdził ją sam zawodnik:

 

"Chciałbym serdecznie podziękować całemu klubowi Asseco Resovia za te wspólnie spędzone 6 lat. Dziękuję zarządowi i trenerom za zaufanie, kibicom za wsparcie i doping oraz kolegom z boiska za serce i walkę do samego końca. Dziękuję za wszystkie dobre słowa po meczach przegranych i radość po wygranych. Przyjemnością była gra w tak dobrze zorganizowanym i wspierającym w trudniejszych momentach gracza klubie. Szkoda, że sezon kończymy w taki a nie inny sposób ale takie są właśnie uroki sportu. Do zobaczenia po drugiej stronie siatki!" – napisał Nowakowski na swym profilu na Instagramie. 

 

 

Nowakowski dołączył do Asseco Resovii w 2011 roku, przyszedł z AZS Częstochowa.  Z klubem z Podkarpacia sięgnął po trzy tytuły mistrza Polski oraz dwa wicemistrzostwa; grał w 2015 roku w finale Ligi Mistrzów. W obecnym sezonie ekipa z Rzeszowa spisała się jednak poniżej oczekiwań i zajęła miejsce tuż za podium PlusLigi.

 

Jako gracz Resovii środkowy osiągnął również wiele sukcesów z reprezentacją Polski, na czele z mistrzostwem świata (2014). 29. letni siatkarz trafi prawdopodobnie do Lotosu Trefla Gdańsk.

 

W załączonym materiale wideo skrót ostatniego meczu Piotra Nowakowskiego w barwach drużyny z Podkarpacia: Asseco Resovia – Jastrzębski Węgiel 2:3.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze