PlusLiga: Falaschi odchodzi z Katowic! GKS ma nowego rozgrywającego

Siatkówka
PlusLiga: Falaschi odchodzi z Katowic! GKS ma nowego rozgrywającego
fot. Cyfrasport

Marcin Komenda podpisał dwuletni kontrakt z GKS Katowice. 20. letni rozgrywający zastąpi w barwach katowickiego klubu Włocha Marco Falaschiego. Z ekipą GKS rozstał się również belgijski atakujący Gert Van Walle.

Komenda to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Urodził się 24 maja 1996 roku. Swoją karierę siatkarską rozpoczynał w klubie UKS Hutnik Dobry Wynik Kraków. Następnie przeniósł się do Rzeszowa i reprezentował barwy AKS Resovii, występując w rozgrywkach Młodej Ligi. Równocześnie był uczniem spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i reprezentantem Polski w drużynach młodzieżowych. Ostatnie dwa sezony spędził w PlusLidze, występując w Effectorze Kielce.

 

W zakończonym sezonie Komenda był jednym z wyróżniających się zawodników na tej pozycji, co zaowocowało powołaniem go do 21. osobowego składu reprezentacji Polski na tegoroczną Ligę Światową.

 

 

– Stawiamy na młodych, ambitnych i utalentowanych, więc Marcin doskonale wpisuje się w model naszej drużyny. Budujemy zespół w perspektywie pewnego czasu i w związku z tym potrzebujemy zawodników doświadczonych, ale także młodych i perspektywicznych. Na bazie tego powinniśmy stworzyć mocną i stabilną drużynę  –  powiedział menedżer sekcji siatkarskiej GKS Katowice Dariusz Łyczko.

 

W przyszłym sezonie barw GieKSy nie będą już bronili rozgrywający Marco Falaschi i atakujący Gert Van Walle.

RM, siatkowka.gkskatowice.eu
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie