Trener Espadonu: Ściągnęliśmy rozgrywającego z europejskiej czołówki

Siatkówka
Trener Espadonu: Ściągnęliśmy rozgrywającego z europejskiej czołówki
fot. PAP

Eemi Tervaportti podpisał kontrakt z Espadonem. O kulisach transferu oraz o samym zawodniku wypowiedział się Michał Gogol, szkoleniowiec drużyny ze Szczecina.

– Wielokrotnie oglądałem go na żywo w akcji i mogę śmiało powiedzieć, że Eemi od kilku lat należy do europejskiej czołówki wśród rozgrywających. Gra odważnie, szybko i kombinacyjnie oraz, co ważne, pokazuje charakter w tym, co robi. Cechuje go przede wszystkim duża szybkość rozegrania, przy jednoczesnym zachowaniu należytej jakości wystaw. Jego największym atutem jest gra na prawe skrzydło. Jeśli dobrze wejdzie w kontakt z atakującym, to efekty tej współpracy mogą być znakomite. Nie oznacza to oczywiście, że Eemi gra tylko w ten sposób, więc możemy spodziewać się wielu skutecznych akcji z wykorzystaniem każdej strefy ataku – stwierdził Gogol.

 

Reprezentant Finlandii, który w Espadonie będzie występował z numerem 14 na koszulce, w lipcu skończy 28 lat.

 

– To idealny wiek dla rozgrywającego i myślę, że będzie teraz przechodził swój najlepszy okres w karierze. Jest ograny i doświadczony, ale ma sobie coś do udowodnienia i na pewno będzie niezwykle zmotywowany, aby w PlusLidze pokazać się z jak najlepszej strony. Przed podpisaniem kontraktu odbyliśmy bardzo długą rozmowę i wiem, że Eemi jest bardzo "nakręcony" na występy w naszym klubie i chce osiągnąć w Szczecinie sukces. Obie strony nie mogą się już doczekać, aby ta współpraca się rozpoczęła – powiedział szkoleniowiec Espadonu.

 

Na przyjazd Tervaporttiego do stolicy Pomorza Zachodniego przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Wcześniej rozgrywający, wraz ze swoją drużyną narodową, weźmie udział w mistrzostwach Europy, które zostaną rozegrane na terenie naszego kraju w sierpniu.

 

– Pamiętajmy, że Finlandia znalazła się w grupie z Polską, więc kibice będą mieli doskonałą okazję, aby zobaczyć go w akcji na tle naszej reprezentacji – dodał trener Gogol.

RM, Espadon Szczecin - Biuro Prasowe

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze