Castellani ponownie poprowadzi PGE Skrę Bełchatów?

Siatkówka
Castellani ponownie poprowadzi PGE Skrę Bełchatów?
fot. Michal Stanczyk/Cyfrasport

Daniel Castellani ponownie poprowadzi PGE Skrę Bełchatów? Jak podaje „Przegląd Sportowy” Argentyńczyk prowadzi rozmowy z wicemistrzami Polski.

- Polska? Jeśli będzie szansa, wrócę z wielką przyjemnością. Tu jest przecież siatkarski raj – deklarował niegdyś Castellani, który z zespołem Skry w latach 2006-2009 zdobył trzy tytuły mistrza Polski, dwa Puchary Polski i brązowy medal Ligi Mistrzów. Następnie objął reprezentację Polski, z którą sięgnął po tytuł mistrza Europy, a w sezonie 2012/2013 poprowadził ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.


Wicemistrzowie Polski poszukują nowego szkoleniowca, po tym jak Philippe Blain przyjął propozycję poprowadzenia reprezentacji Japonii.


Rozmowy z Castellanim trwają już od kilku tygodni. Rok temu działacze z Bełchatowa próbowali namówić Argentyńczyka do powrotu do Skry, ale ostatecznie nie doszli do porozumienia.

 

Były selekcjoner reprezentacji Polski obecnie ma ważny kontrakt z belgijskim Noliko Maaseik, istnieje jednak możliwość rozwiązania umowy.


– Potwierdzam, że prowadzimy rozmowy z bełchatowskimi działaczami, ale Skra nie jest jedynym klubem, która złożyła Danielowi ofertę. Są także inne zagraniczne drużyny, które Castellani może poprowadzić – powiedział „Przeglądowi Sportowemu” Jakub Malke, menedżer współpracujący z Argentyńczykiem.


Nieoficjalnie mówi się, że Castellani jest jednym głównych z kandydatów do poprowadzenia m. in. włoskiego Cucine Lube Civitanova.

ask, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze