Chelsea coraz bliżej mistrzostwa! "Święci" polegli na Stamford Bridge

Chelsea pokonała na Stamford Bridge Southampton 3:1 i na siedem punktów odskoczyła drugiemu w tabeli Premier League Tottenhamowi (Spurs mają rozegrany mecz mniej). Gole dla gospodarzy strzelali Eden Hazard, Gary Cahill oraz Diego Costa (dwa). Trafienia dla "Świętych" zaliczyli byli piłkarze Chelsea Oriol Romeu oraz Ryan Bertrand.

Świetna forma Tottenhamu w ostatnich tygodniach spowodowała, że Chelsea musi mocno spiąć się na końcową część sezonu. Zaledwie cztery punkty dzieliły pierwszą w tabeli ekipę ”The Blues” oraz Spurs. W związku z tym podopieczni Antonio Conte musieli być praktycznie bezbłędni, a pierwszą okazję na powiększenie przewagi nad wiceliderem był mecz z Southampton.

Wedle przewidywań Chelsea zaatakowała od początku. Już w 5. minucie akcję Costy wykończył Hazard. Wydawało się, że okupujący środkowe rejony tabeli piłkarze Southampton, którzy w lidze praktycznie nie walczyli już o nic, nie będą zagrożeniem dla rozpędzonych gospodarzy. Goście nie spuścili głów i w 24. minucie za sprawą byłego piłkarza Chelsea Romeu doprowadzili do wyrównania. Hiszpan w sierpniu 2015 odszedł do ”Świętych” za 7 mln euro.

Kiedy wydawało się, że remis utrzyma się do przerwy, Chelsea w doliczonym czasie gry ponownie wyszła na prowadzenie. Kapitalnie w powietrze wyszedł Cahill i w swoim stylu, głową wpisał się na listę strzelców. Szybko po przerwie podwyższył Costa i ”The Blues” wiedzieli już, że zatrzymają trzy punkty u siebie. Dla Hiszpana było to pierwsze trafienie od początku marca, drugie dołożył w samej końcówce Goście potrafili jeszcze w doliczonym czasie gry pokonać Thibaut Courtois, ale na więcej nie starczyło czasu. Chelsea mogła dopisać sobie komplet oczek.

Chelsea – Southampton 4:2 (2:1)

Bramki: Hazard 5, Cahill 45+1, Costa 54, 89 – Romeu 24, Bertrand 90+4

Chelsea: Courtois – Azpilicueta, Luiz, Cahill – Moses (Terry 86’), Kante, Matić, Alonso – Fabregas (Pedro 77’), Hazard (Willian 90') – Costa.

Southampton: Forster – Cedric, Stephens, Yoshida, Bertrand – Davis, Romeu, Ward-Prowse (Long 82’) – Tadic, Gabbiadini (Rodriguez 86’), Boufal (Redmond 68’).

Żółte kartki: Kante, Fabregas – Romeu, Tadic