Najbardziej klimatyczny turniej lanowy na świecie, czyli cs_summit w obiektywie

E-sport
Najbardziej klimatyczny turniej lanowy na świecie, czyli cs_summit w obiektywie

cs_summit_2017 dobiegło końca. SK Gaming pokonało Gambit w wielkim finale. Organizatorzy turnieju przygotowali krótki film obrazujący niepowtarzalny klimat tej imprezy.

Dla wielu miłośników CS:GO cs_summit był zaledwie pobocznym turniejem zorganizowanym bez rozmachu właściwego dla imprez spod szyldu ESL czy IEM. Wprawdzie w tym stwierdzeniu tkwi ziarnko prawdy, lecz trzeba przyznać, że kameralny charakter stanowił największą zaletę całego przedsięwzięcia.

 

Tegoroczna edycja cs_summit odbyła się z dala od wielkich hal sportowych, tłumów kibiców na trybunach i błysku fleszy. Zamiast tego organizatorzy wynajęli przytulną willę na przedmieściach Los Angeles i wyposażyli ją w sprzęt potrzebny do przeprowadzenia zawodów. Na kilka dni uczestnicy zmagań stworzyli jedną rodzinę, a twarda rywalizacja stała się zaledwie tłem dla czerpania przyjemności z gry w towarzystwie innych pasjonatów. Piękna pogoda pozwoliła gościom na zorganizowanie grilla i zrelaksowanie się w przestronnym ogrodzie. Całe wydarzenie wyglądało bardziej jak sobotnie spotkanie grupy przyjaciół, a nie turniej opatrzony pulą nagród rzędu 150 tysięcy dolarów.

 

 

Organizatorzy cs_summit pełnymi garściami czerpią z początków e-sportu, kiedy to gracze odwiedzali kafejki internetowe i tam stawiali swoje pierwsze kroki w rozmaitych, legendarnych tytułach. Pierwotnie impreza jawiła się jako drugorzędne widowisko, które nie cieszyło się zbyt dużym zainteresowaniem. W praktyce niemal każdy kto trafił na transmisję z turnieju został zauroczony unikalną atmosferą i nie mógł oderwać się od monitora. W mediach społecznościowych zaroiło się od komentarzy widzów, którzy okrzyknęli cs_summit najlepszym turniejem jaki oglądali. Jeśli przegapiliście relację możecie jeszcze nadrobić zaległości sięgając po materiał wideo przygotowany przez organizatorów.

Jakub Nowak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie