Napoli sporządziło listę. Na niej dwóch Polaków!

Piłka nożna
Napoli sporządziło listę. Na niej dwóch Polaków!
fot. PAP

Włoskie media informują, że osoby decyzyjne w Napoli sporządziły listę czterech kandydatów na następcę Pepe Reiny, który w przyszłym sezonie przestanie prawdopodobnie być podstawowym bramkarzem klubu. Hiszpan ma już 35-lat, a jego pomyłki coraz częściej skutkują punktowym stratami. Na liście opublikowanej przez neapolitański dziennik "Il Mattino" znalazło się dwóch Polaków.

Rzeczoną listę mieli rzekomo sporządzić wspólnie prezes klubu Aurelio De Laurentiis, trener Maurizio Sarri i dyrektor sportowy Cristiano Giuntoli. Trio jako potencjalne wzmocnienia m.in. dwóch reprezentantów Polski: Łukasza Skorupskiego i Wojciecha Szczęsnego. Obaj bramkarze są obecnie związani z Romą - pierwszy jest z niej wypożyczony do Empoli, drugi przebywa na wypożyczeniu z Arsenalu.

Jeśli idzie o Szczęsnego, nadal nie wiadomo, gdzie spędzi przyszły sezon - czy to będzię Arsenal, Roma, a może Borussiia Dortmund lub ławka w Juventusie. Dwa ostatnie kluby wyraziły ostatnio zainteresowanie Polakiem, przy czym "Stara Dama" zastrzegła, że 27-latek miałby być tylko zmiennikiem Gianluigiego Buffona. Ewentualny transfer Szczęsnego do Napoli wydaje się jednak trudny do zrealizowania - na drodze stoją wymagania finansowe. W Romie nasz rodak zarabia 3 miliony euro rocznie, Reina w Napoli inkasuje "tylko" 2,5 miliona.    

Bardziej prawdopodobny ruch to ściągnięcie Skorupskiego, który broni się w tej chwili z Empoli przed spadkiem, a który do Rzymu nie ma raczej po co wracać - nawet jeśli Szczęsny odejdzie, na jego miejsce czyha już kupiony za 8 milionów euro Alisson. Wygranie rywalizacji z zawodnikiem, w którego klub tyle zainwestował, może okazać się problematyczne. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że 25-letni Polak radzi sobie w tym sezonie bardzo przyzwoicie i jest jednym z najmocniejszych punktów Empoli.

Na liście Napoli mają znajdować się jeszcze rezerwowy bramkarz Juventusu Neto oraz Mattia Perin, kontuzjowany obecnie golkiper Genovy. Czy Polacy okażą się jednak bardziej atrakcyjni i doczekamy się w Neapolu kolejnego reprezentanta kraju?

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze