Prezes PZPS: Kadra będzie ulegać rotacji

Siatkówka
Prezes PZPS: Kadra będzie ulegać rotacji
fot. Lukasz Grochala/Cyfrasport

Skład reprezentacji Polski siatkarzy, jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznych mistrzostw Europy będzie ulegać "rotacji" - zadeklarował prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. Niedawno selekcjoner Ferdinando De Giorgi ogłosił kadrę na Ligę Światową.

Mecz otwarcia ME odbędzie się 24 sierpnia na PGE Narodowym w Warszawie (Polska - Serbia), zaś finał w Tauron Arenie Kraków 3 września.

 

- To jest kadra tylko na Ligę Światową - podkreślił prezes Kasprzyk podczas wtorkowego spotkaniami z dziennikarzami, które odbyło się w Krakowie.

 

Wyjaśnił, że ze względu na międzynarodowe turnieje młodzieżowe (np. mistrzostwa świata do lat 23) nie zostali powołani niektórzy młodzi zawodnicy. - Oczywiście jest kilka innych znaków zapytania, jak na przykład co będzie z Mateuszem Miką. Musi się wyleczyć - dodał szef PZPS.

 

Według jego informacji podczas 15. edycji Memoriału Huberta Wagnera (11-13 sierpnia w Krakowie) w reprezentacji zagra 16 siatkarzy, z których 14 weźmie udział w ME.

 

Po tym turnieju biało-czerwoni mają przebywać w Spale: - Tam będzie czas na szlifowanie ostatnich zagrań, ustawień - powiedział Kasprzyk.

 

- Wierzę, że sukces sportowy będzie osiągnięty i mistrzostwa będą zakończone zdobyciem przez nas jakiegoś medalu. Jednak walczymy, abyśmy mieli też sukces marketingowy, finansowy - mówił.

 

Dodał, że w 85-90 proc. impreza z organizacyjnego punktu widzenia jest "gotowa". Są podpisane umowy z miastami, z zarządzającymi poszczególnymi halami, są zarezerwowane hotele. Trwają jeszcze rozmowy, zawierane są umowy z partnerami, sponsorami turnieju.

 

Rywalami Polaków podczas ME będą w fazie grupowej, oprócz Serbów także Estończycy i Finowie. Wystąpią w grupie A, która rywalizować będzie w Gdańsku (oprócz meczu otwarcia). W grupie B zagrają Czechy, Niemcy, Słowacja, Włochy (w Szczecinie); w gr. C (Kraków) - Bułgaria, Hiszpania, Rosja, Słowenia; a w gr. D (Katowice) - Belgia, Francja, Holandia, Turcja.

 

Druga faza turnieju (baraże o grę w 1/4 finału, spotkania ćwierćfinałowe) odbędą się w Katowicach i Krakowie, zaś półfinały, pojedynek o trzecie miejsce i finał w Tauron Arenie Kraków.

 

W 2015 r. po złoto ME sięgnęli Francuzi. W finale pokonali Słowenię 3:0. Brązowy medal wywalczyli Włosi, którzy okazali się lepsi od Bułgarów 3:1. Polacy odpadli w ćwierćfinale po przegranej ze Słowenią 2:3. Zostali sklasyfikowani na 5. miejscu. Turniej był rozgrywany w Bułgarii i we Włoszech.

ask, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie