WTA Stuttgart: Duet Rosolska - Halep z awansem do drugiej rundy

Alicja Rosolska i Simona Halep awansowały do drugiej rundy debla tenisowego turnieju WTA w Stuttgarcie (pula nagród 710 tys. dol.). Polsko-rumuński duet pokonał Słowenkę Andreję Klepac i Hiszpankę Marię Martinez Sanchez 6:0, 2:6, 10-8.

Pierwszy set Rosolska i Halep rozstrzygnęły na swoją korzyść w ciągu 20 minut, nie oddając gema. Niewiele dłużej trwała długa odsłona, ale w niej lepsze były rozstawione z numerem drugim rywalki.

Zacięty był dopiero super tie-break, choć nic na to nie wskazywało. Polka i Rumunka przegrywały już 1-6, ale później wygrały osiem kolejnych wymian. Rywalki obroniły dwie piłki meczowe, ale trzeciej już nie zdołały.

Zwyciężczynie w kolejnej rundzie zmierzą się albo z Chorwatkami Dariją Jurak i Mirjaną Lucic-Baroni, albo z czesko-australijską parą Andrea Hlavackova i Samantha Stosur.

W grze pojedynczej w turnieju na południu Niemiec startuje Agnieszka Radwańska (nr 7.). We wtorkowy wieczór zmierzy się w pierwszej rundzie z Rosjanką Jekateriną Makarową.

Wynik meczu 1. rundy debla:

Alicja Rosolska, Simona Halep (Polska, Rumunia) - Andreja Klepac, Maria Martinez Sanchez (Słowenia, Hiszpania, 2) 6:0, 2:6, 10-8.