Davey Watt w dotychczasowym sezonie w Nice 1 lidze żużlowej wystąpił w barwach Żurawi dwukrotnie. W swoim pierwszym meczu przeciwko Euro Finannce Polonii Piła zdobył zaledwie sześć oczek, ale w następnej kolejce zanotował dobry wynik w rywalizacji z Lokomotivem Daugavpils, zapisując na swoim koncie 10 punktów i dwa bonusy. W trzecim spotkaniu ligowym przeciwko Arge Speedway Wandzie Kraków Australijczyk już nie wystąpił.

 

W środę rano doświadczony zawodnik poinformował na Twitterze, że kończy swoją karierę. To teoretycznie stawia w trudnej sytuacji ekipę Stali Rzeszów, która traci wartościowego żużlowca, ale sam zainteresowany podkreślił, że w razie potrzeby jest w stanie wrócić na tor i pomoc swojej drużynie. W innym przypadku Australijczyka na torze już nie zobaczymy.

 

W swojej dotychczasowej karierze Davey Watt reprezentował barwy klubów z Grudziądza, Rzeszowa, Wrocławia, Gniezna, Lublina, Krakowa. W poprzednim sezonie jeździł w Lokomotivie Daugavpils, ale wystąpił zaledwie w kilku spotkaniach.

 

Do największych sukcesów 39-latka należy brązowy medal Drużynowego Pucharu Świata wywalczonego w 2007 roku oraz trzy mistrzostwa brytyjskiej Elite League z zespołem Poole Pirates w latach 2003, 2004 oraz 2008.