Futsalowy Puchar Polski: W piątek pierwszy mecz finałowy

Piłka nożna
Futsalowy Puchar Polski: W piątek pierwszy mecz finałowy
fot. PAP

Lider ekstraklasy Rekord Bielsko-Biała podejmie w piątek Clearex Chorzów w pierwszym meczu finałowym futsalowego Pucharu Polski. Rewanż w Chorzowie zostanie rozegrany 3 maja.

Finaliści zmierzyli się już dwukrotnie w trwającym sezonie ekstraklasy. Oba mecze wygrał Rekord – w Chorzowie 9:0, u siebie 3:2.

W 12-zespołowej futsalowej ekstraklasie po 22 kolejkach nastąpił podział tabeli i punktów na połowę. W obu grupach każda z drużyn rozegra jeszcze po pięć meczów.

 

Bielszczanie mają 11 punktów przewagi nad szóstym w tabeli Cleareksem.

 

W półfinałach PP Rekord dwa razy pokonał pierwszoligową Gwiazdę Ruda Śląska 10:1 na wyjeździe i 2:0 u siebie. Chorzowianie najpierw we własnej hali wygrali z broniącą mistrzostwa Polski Gattą Active Zduńska Wola 4:0, w wyjazdowym rewanżu ulegli 4:5.

 

W finale poprzedniej edycji PP zespół Red Devils Chojnice pokonał w Zduńskiej Woli Rekord 2:1. Wtedy rozgrywany był Final Four. W tym sezonie finał będzie dwumeczem.

 

Rywalizacja o trofeum toczy się po raz 17. Dotychczas cztery razy zwyciężył Baustal Kraków, trzykrotnie krakowska Wisła, a po jednym triumfie mają w dorobku Clearex Chorzów, Holiday Chojnice, Jango Katowice, Kupczyk Kraków, Akademia Pniewy, Hurtap Łęczyca, Gatta Active Zduńska Wola, Rekord Bielsko-Biała i Red Devils Chojnice.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze