Polska weźmie udział w Mistrzostwach Świata Overwatch!

E-sport
Polska weźmie udział w Mistrzostwach Świata Overwatch!
Overwatch.pl

Polska – choć nie ma jeszcze swojej narodowej kadry – w nietypowy sposób zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata w Overwatch. Kilkuetapowe zmagania o tytuł najlepszego kraju globu rozpoczną się już latem.

Organizatorzy Overwatch World Cup – serii imprez, na której do tej pory Polaków nie widzieliśmy – postanowili w nieszablonowy sposób wyłonić trzydziestu dwóch uczestników tegorocznych zmagań. Nie uruchomili standardowych kwalifikacji. Postanowili monitorować wyniki stu najlepszych graczy z każdego państwa i na podstawie wyciągniętych ze statystyk wniosków stworzyć światowy ranking. Poza licznymi kadrami z Azji – które na scenie Overwatcha brylują – czy Stanami Zjednoczonymi w zestawieniu uwzględniono także Polskę. Co ciekawe, wytypowane kraje nie posiadają jeszcze swoich reprezentacji. Te powstaną dopiero po utworzeniu składających się z trzech członków Krajowych Komitetów. To grono ekspertów powoła zawodników, którzy z godłem na piersiach walczyć będą o mistrzowski tytuł dla swojego kraju.

 

Pełna lista uczestników:

 

 

Chiny

Korea Południowa

Stany Zjednoczone

Szwecja

Finlandia

Wielka Brytania

Kanada

Francja

Dania

Rosja

Niemcy

Japonia

Australia

Chińskie Tajpej

Holandia

Hongkong

Norwegia

Polska

Brazylia

Włochy

Hiszpania

Izrael

Singapur

Tajlandia

Argentyna

Turcja

Belgia

Wietnam

Portugalia

Nowa Zelandia

Austria

Rumunia

 

 

Zeszłoroczne finały odbyły się w USA. W tym roku Blizzard poszedł o krok dalej i – chcąc dotrzeć do jak największej liczby odbiorców – zmagania ulokował w różnych miejscach świata. W informacji prasowej czytamy, że: - Nie musicie już jechać do Kalifornii, żeby obejrzeć mecze Overwatch World Cup. Zamiast tego, zorganizujemy serię czterech rozgrywek fazy grupowej z udziałem wybranych 32 najlepszych drużyn, które odbędą się latem w całej Europie, Ameryce Północnej oraz Azji i pokażemy je wam na żywo. W każdym z tych wydarzeń przez cały tydzień zmagać się będzie osiem reprezentacji narodowych, a dwie najlepsze ekipy automatycznie awansują do finałów Overwatch World Cup, które zostaną rozegrane podczas BlizzConu 2017. 

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze