Rajevac trenerem piłkarskiej reprezentacji Tajlandii

Piłka nożna
Rajevac trenerem piłkarskiej reprezentacji Tajlandii
fot. PAP/DPA

Serb Milovan Rajevac został trenerem piłkarskiej reprezentacji Tajlandii. Zastąpił Kiatisaka Senamuanga, pod którego wodzą azjatycki zespół stracił szanse na awans do mistrzostw świata 2018 w Rosji.

"Kontrakt z Rajevacem został podpisany na rok. Futbol w Tajlandii jest w okresie transformacji, a to jest szansa dla nowego trenera, aby udowodnić swoją wartość" - powiedział wiceprezes tajlandzkiej federacji piłkarskiej Wittaya Laohakul.

 

63-letni Rajevac prowadził m.in. drużynę narodową Kataru, a ostatnio Algierii.

 

"Wybraliśmy go ze względu na jego podejście i doświadczenie z azjatyckim futbolem. Będziemy oceniać jego codzienną pracę. Poza wynikami będziemy brali pod uwagę styl gry zespołu" - podkreślił Laohakul.

 

Rajevac pracował również m.in. z reprezentacją Ghany, którą w mistrzostwach świata w 2010 roku w RPA doprowadził do ćwierćfinału, gdzie zespół przegrał z 2:4 w rzutach karnych z Urugwajem.

 

Reprezentacja Tajlandii nie ma już szans na awans do mistrzostw świata 2018. Rajevac ma zacząć pracę 4 maja, a w roli selekcjonera Tajlandii zadebiutuje 6 czerwca w wyjazdowym meczu towarzyskim z Uzbekistanem.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze