Stadion Ajaksu Amsterdam zmieni nazwę na Johan Cruyff ArenA

Piłka nożna
Stadion Ajaksu Amsterdam zmieni nazwę na Johan Cruyff ArenA
fot. PAP

Działacze Ajaksu Amsterdam postanowili uhonorować Johana Cruyffa, który zmarł w ubiegłym roku. Na stronie internetowej klubu poinformowano, że Amsterdam ArenA zmieni nazwę na Johan Cruyff ArenA.

"Chcemy oddać hołd człowiekowi będącemu najlepszym piłkarzem, jakiego kiedykolwiek widziała Holandia. Cieszył się sławą na całym świecie za swój wkład w futbol, w roli zawodnika, trenera i właściciela fundacji" - poinformowano w komunikacie.

 

Cruyff jest uznawany za najwybitniejszego piłkarza w historii Ajaksu Amsterdam. W barwach tego klubu w latach 1964-1973 i 1981-1983 rozegrał 276 meczów i strzelił 204 gole. Wywalczył osiem mistrzostw, pięć Pucharów Holandii, trzy Pucharu Europy, Superpuchar Europy oraz Puchar Interkontynentalny.

 

Jako trener prowadził swój macierzysty klub, Barcelonę i reprezentację Katalonii. Holender zmarł 24 marca 2016 roku w wieku 68 lat. Przegrał walkę z nowotworem. Raka płuc zdiagnozowano u niego w październiku 2015 roku. W lutym 2016 mówiąc o swoim leczeniu ocenił, że "po pierwszej połowie prowadzę 2:0 i jestem pewny, że wygram ten mecz".

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie