Żużel

Lekarz: Stan Golloba jest stabilny, a on sam...

Gollob zawsze odpowiadał na apele Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomoc. Przekazał jej kombinezony, plastrony czy osłonki na kierownicę, które następnie zlicytowano. Dzięki temu uzyskano kilkadziesiąt tysięcy złotych na leczenie dzieci oraz seniorów.

 

W tym momencie trwa walka o zdrowie żużlowca. Fundacja WOŚP chętnie pomoże Gollobowi, o czym jej szef poinformował w filmiku opublikowanym na Facebooku.

 

- Teraz ty jesteś w tarapatach. Wiedz, że mnóstwo ludzi jest razem z tobą. Także my. Bardzo mocno trzymamy kciuki za twoje zdrowie. (…) Jesteś przykładem dla bardzo wielu ludzi, zwłaszcza młodych. Pokazujesz, że ogromną pracą można zwyciężać i osiągać ogromne sukcesy - powiedział Owsiak.

 

- Dałeś coś innym, teraz my jako fundacja chcemy pomóc tobie. Jeśli będzie potrzeba, byś musiał używać jakiegoś bardzo profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego, jesteśmy w pogotowiu. Dasz znać i pojawimy się natychmiast u ciebie - dodał Owsiak.

 

 

Indywidualny mistrz świata z 2010 r. w niedzielne przedpołudnie miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ poważnemu wypadkowi.

 

Jak wykazały badania w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy, doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również stłuczone oba płuca. Jeszcze w niedzielę przeszedł długą operację i był przez lekarzy utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. We wtorek został z niej wybudzony.