Ammann poza kadrą Szwajcarii

Inne
Ammann poza kadrą Szwajcarii
fot. PAP/EPA

Simon Ammann, czterokrotny mistrz olimpijski, znalazł się poza Kadrą Narodową Szwajcarii. Jest to efekt słabych występów Szwajcara w minionym sezonie Pucharu Świata.

Ta decyzja ma jedynie wymiar symboliczny. Ammann nadal  będzie mieć prawo startu w zawodach Pucharu Świata, a także utrzyma obecny budżet, co zapewne  w przygotowaniach do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Pjongczang.


Mistrz olimpijski z Salt Lake City oraz Vancouver w minionym sezonie zajął 29. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kryteria szwajcarskiej federacji mówią, że aby utrzymać się w Kadrze Narodowej, czyli najwyższej grupie szkoleniowej, musiał zająć co najmniej 25. lokatę.


Minionej zimy 35-letni skoczek nie zachwycał. Ani razu nie znalazła się w pierwszej „dziesiątce” konkursów PŚ, a najwyższą 11. lokatę zajął w pierwszym konkursie w Sapporo.


Ostatecznie został zdegradowany do kadry A, co ma miejsce po raz pierwszy od 2002 roku. Amman  trenować będzie wspólnie z Gregorem Deschwandenem i Killianem Peierem. Do kadry B nominację otrzymali Tobias Birchler, Luca Egloff, Gabriel Karlen i Andreas Schuler, natomiast w grupie C znaleźli się Sandro Hauswirth i Dominik Peter.

ask, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze