Jaeschke trafił z Resovii do Serie A

Siatkówka
Jaeschke trafił z Resovii do Serie A
fot. Cyfrasport

Thomas Jaeschke opuścił po sezonie drużynę Asseco Resovii. Jak się okazało, amerykański przyjmujący czwartą drużynę PlusLigi zamienił na klub z włoskiej Serie A.

Jaeschke w 2015 roku zadebiutował w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Po udanych występach m.in. w meczach Ligi Światowej, trafił do Rzeszowa. Tu jednak do końca nie spełnił pokładanych w nim nadziei. W drugim sezonie, z przyczyn osobistych, opuścił początek ligowego sezonu. Choć jego kontrakt z drużyną z Podkarpacia miał obowiązywać jeszcze przez rok, Amerykanin zrezygnował z dalszej przygody w PlusLidze i w dwóch kolejnych sezonach ma zagrać we Włoszech, w drużynie Blu Volley Verona. Ekipa, którą prowadzi obecnie Serb Nikola Grbić, zajęła piąte miejsce w fazie zasadniczej Serie A, a w ćwierćfinale fazy play-off przegrała z Modeną.

 

– Już jakiś czas go obserwowaliśmy i wydaje nam się, że jest to zawodnik, z którym możemy budować przyszłość drużyny Calzedonia Verona. Jest siatkarzem wszechstronnym, reprezentantem USA. Zaimponowały nam nie tylko jego umiejętności techniczne, ale również charakter – powiedział dyrektor klubu z Werony Angiolino Frigoni.

RM, bluvolleyverona.it

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze