Mascherano strzelił pierwszego gola dla Barcelony... po siedmiu latach!

W środowym meczu Primera Division Barcelona rozniosła Osasunę 7:1. Gola na 6:1 strzelił w 67. minucie Javier Mascherano, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach "Blaugrany". Karierę w "Dumie Katalonii" zaczął zaś w sierpniu... 2010 roku!

W meczu 34. kolejki La Ligi Barcelona dosłownie rozstrzelała Osasunę. W drugiej połowie w polu karnym gości sfaulowany został Luis Suarez, a sędziujący zawody José Munuera Montero nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny.

Do piłki, stojącej w odległości jedenastu metrów od bramki, podszedł trzydziestodwuletni Argentyńczyk i pewnym strzałem pokonał bramkarza przyjezdnych.

Było to jego premierowe trafienie w obecnej drużynie, do której przeszedł 28 sierpnia 2010 roku z FC Liverpool. Grający na pozycji środkowego obrońcy, lub defensywnego pomocnika piłkarz potrzebował 319 meczów na wpisanie się ostatecznie na listę strzelców.