Trener opuszcza ekipę Lotosu Trefla Gdańsk

Siatkówka

Opiekun Lotosu Trefla Gdańsk Andrea Anastasi stracił po tym sezonie dotychczasowego asystenta. Drugi trener Wojciech Serafin zakończył współpracę z gdańskim klubem, by realizować się w roli pierwszego szkoleniowca innej drużyny.

Niespełna 39-letni Wojciech Serafin do Gdańska po raz pierwszy trafił w 2007 roku. Grając jako przyjmujący, pomógł ówczesnemu Treflowi w jego premierowym awansie do PlusLigi i został w nim również na kolejny sezon. Po tym, jak klub opuścił elitę, Serafin przeniósł się do Delecty Bydgoszcz, ale kiedy żółto-czarni znów znaleźli się w gronie najlepszych drużyn w kraju, ponownie zasilił on szeregi Lotosu Trefla. W sezonie 2011/12 występował jako libero naprzemiennie z Bartoszem Kaczmarkiem, a po finiszu rozgrywek zakończył karierę.

 

Od 2012 roku pełnił w klubie rolę drugiego trenera. Najpierw był asystentem Dariusza Luksa, później Radosława Panasa, a od sezonu 2014/2015 – Andrei Anastasiego. Zdarzało mu się nawet samodzielnie prowadzić drużynę w sparingach, kiedy Włocha dwukrotnie zabrakło na ławce trenerskiej. W roli drugiego szkoleniowca zdobył z Lotosem Treflem m.in. wicemistrzostwo kraju, Puchar i Superpuchar Polski. W Gdańsku spędził łącznie osiem lat. Odchodzi z klubu, by realizować swoje ambicje i sprawdzić się w roli pierwszego trenera innego zespołu.

 

–  Wojtek zrobił dla klubu bardzo wiele, zarówno jako zawodnik, jak i członek sztabu. W pełni rozumiemy jego dążenie do samorealizacji i spełniania kolejnych ambitnych założeń. W roli drugiego trenera dał się poznać jako znakomity fachowiec i wierzymy, że w roli pierwszego szkoleniowca również świetnie się odnajdzie. Życzymy mu powodzenia na nowej drodze trenerskiego życia i wierzymy, że w przyszłości ponownie się spotkamy. W Gdańsku zawsze będzie mile widziany! – powiedział prezes Lotosu Trefla Dariusz Gadomski.

 

 

Okazją dla kibiców do pożegnania z Serafinem będzie sobotnie zakończenie sezonu. 29 kwietnia o godzinie 16.00 w sali treningowej Ergo Areny fani Lotosu Trefla będą mogli zagrać wspólnie ze swoimi ulubieńcami, a przy tym w sympatycznej atmosferze porozmawiać o zakończonych i nadchodzących rozgrywkach.

 

W załączonym materiale wideo skrót meczu o 7. miejsce PlusLigi: Lotos Trefl Gdańsk - Cerrad Czarni Radom 1:3.

RM, lotostrefl.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze