Zmiana nazwy oraz dwaj reprezentanci Polski w Warszawie

Siatkówka

Drużyna z Warszawy pełną parą rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. Damian Wojtaszek i Wojciech Włodarczyk zostali nowymi zawodnikami drużyny, która od przyszłego sezonu zmienia nazwę na ONICO Warszawa.

Podczas konferencji zaprezentowano nowych siatkarzy oraz nową nazwę  drużyny, która od przyszłego sezonu będzie nosiła nazwę ONICO Warszawa.

 

- Chcemy aby ONICO Warszawa zdobyło medal w najbliższej przyszłości. Mamy nadzieję, że z nowymi zawodnikami nam się to uda. Gratulujemy powołań do reprezentacji Polski, mamy nadziję, żee będą mieli okazję się wykazać – powiedział na konferencji prasowej dyrektor sportowy klubu, Paweł Zagumny.

 

Zarówno dla Damiana Wojtaszka, jaki  i Wojciecha Włodarczyka jest to powrót po latach do ekipy z Warszawy. Poprzednio libero reprezentował barwy Politechniki w latach 2007-2012. Następnie przeszedł Jastrzębskiego Węgla, teraz wraca do Warszawy po dwóch sezonach w Asseco Resovii Rzeszów. Podpisał dwuletni kontrakt i będzie występować z numerem 18 na koszulce.

 

Z kolei Włodarczyk graczem warszawskiej drużyny był w sezonie 2009/2010, z którą zajął 10. lokatę na zakończenie sezonu PlusLigi. Teraz wraca, po sezonie spędzonym w Indykpolu AZS Olsztyn. Zagra z numerem 20.

 

 - Jest mi niezmiernie miło, że po pięciu latach mogę powrócić do miejsca, w którym zaczynałem swoją przygodę z profesjonalną siatkówką. Cieszę się, że będę mógł reprezentować barwy ONICO Warszawy w najbliższych dwóch sezonach – powiedział Damian Wojtaszek.

 

- Mam nadzieję, że wniosę nową jakość do zespołu z Warszawy – powiedział Wojciech Włodarczyk po podpisaniu kontraktu.

 

W ostnim czasie klub przedłużył także kontrakty ze środkowymi: Andrzejem Wroną oraz Jakubem Kowalczykiem.

ask, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze