Joshua - Kliczko: Jedyna porażka Anglika przez nokaut! (WIDEO)

Sporty walki

W sobotę podczas gali w Londynie Anthony Joshua (18-0, 18 KO) stanie przed największym wyzwaniem w karierze i zmierzy się z Władimirem Kliczko (64-4, 53 KO). Do tej pory na zawodowym ringu Brytyjczyk jeszcze nie przegrał, ale na amatorskim ringu przegrał nawet przed czasem. Zobaczcie, jak do tego doszło!

Rumun Mihai Nistor to pięściarz, który w tym momencie posiada wiedzę unikatową - wie jak znokautować Anthony'ego Joshuę, bo sam tego dokonał. W 2011 roku w Turcji na Amatorskich Mistrzostwach Europy Nistor w trzeciej rundzie dwukrotnie zmusił sędziego do liczenia Brytyjczyka, a po chwili pojedynek został przerwany. Rok później w Londynie Joshua został mistrzem olimpijskim.

Dla Joshuy, który na zawodowym ringu stoczył już osiemnaście walk, to nadal jedyna porażka zakończona nokautem. - To był dla nas, mnie i trenera, wyjątkowy dzień, Joshua jest duży, ale jeśli się go dobrze trafi to pada szybko na deski - powiedział Nistor w wywiadzie dla BBC.

 

Rumun cały czas walczy na zasadach olimpijskich zarabiając około 5 tysięcy złotych, które otrzymuje od armii. A Joshua? Za walkę z Kliczko zarobi ponad 10 milionów funtów...


 

Transmisja gali z walką Joshua - Kliczko w Polsacie Sport. Początek w sobotę o godzinie 19:00.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie