KSZO zostaje w Orlen Lidze!

Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonały w czwartym meczu barażowym Wisłę Warszawa 3:0. Dzięki zwycięstwu podopieczne Dariusza Parkitnego zostaną w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Mecze barażowe w Warszawie przez długi czas stały pod znakiem zapytania. Na skutek zmian terminów, Wisła miała problem z wynajęciem hali. Po długich pertraktacjach terminy spotkań ustalono na czwartek i piątek. Pierwsze dwa spotkania zostały rozegrane w Ostrowcu, stan rywalizacji po nich wynosił 1:1. W trzecim spotkaniu warszawianki nie ugrały nawet seta, a ostatnią szansą było piątkowe starcie.

Spotkanie toczyło się całkowicie pod dyktando ostrowczanek. W każdej z partii miały przewagę niemal od początku do końca. Wśród podopiecznych Mirosława Zawieracza zabrakło siły ataku. KSZO bezbłędnie wykorzystywało kontry po nieskutecznych zbiciach przeciwniczek.

Rywalizacja o pozostanie w Orlen Lidze zakończyła się po czterech spotkaniach. Co ciekawe, Wisła we własnej hali nie wygrała nawet seta.

Wisła Warszawa - KSZO Ostrowiec Św. 0:3 (23:25, 22:25, 21:25)

Wisła: Katarzyna Nadziałek, Joanna Sobczak, Anna Łozowska, Kinga Hatala, Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Alena Łaziuk, Magdalena Saad (libero) -Elena Nowgorodczenko, Monika Gorzewska, Marta Wellna

KSZO: Roksana Brzóska, Ewelina Polak, Magdalena Soter, Joanna Kapturska, Dorota Ściurka, Julia Piotrowska, Olga Pauliukowskaja (libero) - Katarzyna Szałankiewicz, Sava Thaka, Paulina Szpak

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 3-1 dla KSZO