Jonasson w Lokomotivie Daugavpils!

Żużel
Jonasson w Lokomotivie Daugavpils!
fot. Cyfrasport

Do bardzo ciekawego transferu doszło w łotewskiej ekipie Lokomotivu Daugavpils, który do swoich szeregów zaciągnął Szweda, Tomasa Jonassona. Były uczestnik cyklu Grand Prix przed tym sezonem podpisał kontrakt warszawski z Cash Broker Stalą Gorzów, który teraz umożliwił mu przejście do innego klubu.

W poprzednim roku Tomas Hjelm Jonasson reprezentował barwy pierwszoligowego Włókniarza Częstochowa, ale nie może zaliczyć tamtego okresu do udanych, bowiem częściej rozczarowywał, niż zachwycał. W momencie, kiedy częstochowianie znaleźli się w gronie ekstraligowców, zabrakło dla niego miejsca w składzie. Szwed nie mógł znaleźć pracodawcy i podpisał tzw. kontrakt warszawski z Cash Broker Stalą Gorzów, który umożliwił mu szukanie klubu w trakcie sezonu. W innym przypadku musiałby oczekiwać kolejnego okienka transferowego, bowiem na starty w ekipie mistrzów Polski raczej nie miał co liczyć.  

 

Po Jonassona zgłosił się pierwszoligowy Lokomotiv Daugavpils, który ma jedną lukę w składzie, bowiem karierę zakończył Fin startujący ze szwedzką licencją, Jonas Kylmakorpi. Do tej pory menadżer tej drużyny, Nikołaj Kokin stosował za niego zastępstwo zawodnika, ale niedługo taka możliwość dobiegnie końca i wówczas pojawiłby się problem. Rozwiązaniem w tej sytuacji będzie Tomas Jonasson, dla którego to szansa na odbudowanie swojej formy.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze