Domraczewa będzie trenować z reprezentacją Norwegii

Zimowe
Domraczewa będzie trenować z reprezentacją Norwegii
fot.PAP/NTB

Daria Domraczewa białoruska biathlonistka i żona najbardziej utytułowanego zawodnika w tej dyscyplinie Norwega Ole Einara Bjoerndalena będzie podczas przygotowań do sezonu olimpijskiego trenować z reprezentacją Norwegii.

Daria została przyjęta jako pełnoprawny członek naszej reprezentacji i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni, ponieważ nasze zawodniczki otrzymają ważną wymianę informacji. Wspólne treningi będą jak najbardziej naturalne z racji tego, że Ole Einar jest też stałą częścią naszej drużyny - powiedział dyrektor sportowy biathlonowej reprezentacji Norwegii Morten Aa Djupvik.

 

Bjoerndalen wyjaśnił z kolei, że tak jak w poprzednich latach podczas przygotowań do kolejnego sezonu dużą część czasu poświeci na treningi indywidualne lecz na wszystkich zgrupowaniach reprezentacji Norwegii będzie obecny z żoną. - Z Darią będziemy też dużo trenować na Białorusi i w Austrii - powiedział Bjoerndalen, który właśnie ukończył budowę ogromnego domu w kształcie statku w Mińsku.

 

Poza tym posiada jeszcze dom w austriackim Obertilliach. - Jesteśmy międzynarodowym małżeństwem i teraz mamy dwie bazy, w Austrii i na Białorusi, a poza tym nieograniczone możliwości treningów w Norwegii - powiedział.

 

„Treningi z Norweżkami nie oznaczają, że porzuciłam swoją własną reprezentację. Z moimi koleżankami też będę trenować i moi działacze też są zadowoleni, ponieważ otrzymają dostęp do norweskiego know-how” - powiedziała Domraczewa na antenie telewizji NRK.

 

30-letnia Białorusinka zdobyła trzy złote medale podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi (2014) i brązowy w Vancouver (2010). W mistrzostwach świata zdobyła dwa złote medale, cztery srebrne i brązowy. W sezonie 2014/2015 wygrała Puchar Świata w punktacji generalnej.

 

Dorobek 43-letniego Bjoerndalena to: osiem złotych krążków olimpijskich, cztery srebrne i brązowy. W MŚ 45 razy stawał na podium (20-14-11). Jest także sześciokrotnym triumfatorem Pucharu Świata i 29-krotnym mistrzem kraju.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie