Drużyna Kiedrzynek w finale kobiecej Ligi Mistrzów!

Katarzyna Kiedrzynek i jej Paris Saint-Germain zagra w finale kobiecej Ligi Mistrzów. W półfinale wyeliminowały Barcelonę, wygrywając zarówno pierwszy, jak i drugi mecz z tym zespołem.

Piłkarski PSG pomściły swoich kolegów, którzy w 1/8 finału Ligi Mistrzów musieli uznać wyższość Lionela Messiego i spółki (4:0, 1:6). Tym bardziej, że były uznawane za faworytki.

W pierwszym meczu, w Barcelonie, wygrały 3:1. W rewanżu także były górą, tym razem pokonały rywalki 2:0. Obie bramki padły w drugiej połowie. W 56. minucie "jedenastkę" wykorzystała Sabrina Delannoy, natomiast pięć minut później samobójczego gola strzeliła Miriam Dieguez.

W finale Kiedrzynek i spółka zmierzą się ze zwycięzcą dwumeczu Olympique Lyon - Manchester City. W pierwszym spotkaniu górą było OL, wygrywając 3:1.

Paris Saint-Germain - FC Barcelona 2:0 (0:0)
Bramki: Delannoy 55 (k), Dieguez 61 (s)