Giro d'Italia: Kolarze CCC chcą wygrać etap

Inne
Giro d'Italia: Kolarze CCC chcą wygrać etap
fot. cccsport.eu

Zwycięstwo etapowe będzie celem grupy CCC Sprandi Polkowice w jubileuszowej, setnej edycji Giro d'Italia. W składzie drużyny znalazło się trzech polskich kolarzy: Maciej Paterski, Marcin Białobłocki oraz Łukasz Owsian. Wyścig rozpocznie się 5 maja na Sardynii.

- Naszym celem jest wygrana etapowa. Klasyfikacja generalna nie jest dla nas priorytetem, choć na pewno Jana Hirta stać na ukończenie wyścigu w czołowej +20+. Nie będziemy jednak wywierać na nim presji – oświadczył dyrektor sportowy Piotr Wadecki, cytowany na stronie internetowej grupy z Polkowic.

"Pomarańczowi" po raz trzeci wystartują w Giro. W 2003 roku najlepszy z nich Dariusz Baranowski ukończył wyścig na 12. miejscu. W 2015 w pierwszej części rywalizacji zawodnicy CCC brali udział w ucieczkach niemal codziennie, ale żadna z nich nie zakończyła się powodzeniem. Nie udało się także Sylwestrowi Szmydowi zająć dobrej lokaty w klasyfikacji generalnej - był dopiero 45.

- Wyciągnęliśmy wnioski z poprzedniego naszego startu w wyścigu Dookoła Włoch. Spędziliśmy więcej czasu na zgrupowaniach, trenując w optymalnych warunkach i startowaliśmy w pierwszej części sezonu rzadziej, celując z formą na maj. Kilka tygodni przed włoskim Wielkim Tourem spora część zespołu wzięła udział w zgrupowaniu wysokogórskim w Sierra Nevada. Na Tour of Croatia było widać, że te przygotowania dały owoce i kolarze są w wysokiej formie. Większość składu, która ukończyła rywalizację w Chorwacji, pojedzie zatem w Giro d’Italia. Jan Hirt nastawia się na górskie etapy, z metą na podjeździe, Felix Grossshartner powalczy na odcinkach pofałdowanych, a Marcin Białobłocki liczy na dobry występ w jeździe indywidualnej na czas - ocenił Wadecki.

Oprócz Paterskiego, Białobłockiego i Owsiana w wyścigu wystartuje jeszcze dwóch Polaków - Michał Gołaś (Sky) oraz Tomasz Marczyński (Lotto Soudal).

Jubileuszowa, setna edycja Giro rozpocznie się 5 maja na Sardynii, gdzie rozegrane zostaną pierwsze trzy etapy. Kolarze odwiedzą także Sycylię i będą zmierzać na północ, przejeżdżając praktycznie przez całą długość kraju. Wyścig zakończy się 28 maja w Mediolanie. Wystartują 22 ekipy – wszystkie z World Tour oraz cztery z "dzikimi kartami". Jedną z zaproszonych jest CCC Sprandi Polkowice.

Skład grupy CCC Sprandi Polkowice na Giro d'Italia:

Maciej Paterski, Marcin Białobłocki, Łukasz Owsian, Felix Grosschartner (Austria), Jan Hirt, Michal Schlegel (obaj Czechy), Simone Ponzi (Włochy), Branislau Samoilau (Białoruś), Jan Tratnik (Słowenia).

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze