Glik strzelcem ważnego gola. Monaco rozprawiło się z Toulouse FC!

W spotkaniu 34. kolejki Ligue 1 AS Monaco gładko rozprawiło się z Toulouse FC 3:1. Co prawda, to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie, jednak już po trzech minutach do wyrównania doprowadził Kamil Glik! Na cztery serie gier przed końcem rozgrywek "Czerwono-biali", z przewagą trzech punktów nad PSG, zajmują fotel lidera.

W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się wyjść na prowadzenie. W 7. minucie bliski szczęścia był Benjamin Mendy, jednak nie wykorzystał idealnego dośrodkowania i jego "główka" poszybowała daleko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Albana Lafonta. Również goście mieli swoją okazję do strzelenia gola, jednak po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Andy Delort w złym momencie wyskoczyłdo piłki i ta o centymetry minęła prawy słupek bramki Monaco.

Przyjezdni nie mogli chyba lepiej rozpocząć drugiej odsłony gry. Już minutę po gwizdku sygnalizującym jej rozpoczęcie Ola Toivonen wykorzystał kiks jednego z obrońców gospodarzy i wpakował piłkę do siatki. Biało-czerwoni mają jednak szczęście, że w ich składzie znajduje się stoper reprezentacji Polski! Już trzy minuty po golu na 0:1, Joao Moutinho dośrodkował piłkę w pole karne klubu z Tuluzy, a najwyżej wyskoczył w nim Glik, który potężnym uderzeniem głową zmieścił piłkę w prawym okienku bramki Lafonta!

Później do głosu dochodzili już tylko gospodarze. Na 2:1 w 64. minucie podwyższył rewelacyjny w tym sezonie Kylian Mbappe. Napastnik otrzymał podanie z prawej strony pola karnego i mocnym, płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce, tuż obok prawego słupka. Dziewięć minut później było już 3:1, gdy Thomas Lemar znalazł trochę miejsca w polu karnym gości i pokonał Lafonta precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki.

AS Monaco - Toulouse FC 3:1 (0:0)
Bramki: Glik 49', Mbappe 64', Lemar 75' - Toivonen 46'.

Żółte kartki: Mendy - Toivonen, Doumbia, Somalia, Trejo.

AS Monaco: Danijel Subasić - Benjamin Mendy (70' Andrea Raggi), Jemerson, Kamil Glik, Nabil Dirar - Thomas Lemar (90+1' Jorge Moraes), Fabinho, Joao Moutinho, Bernardo Silva - Kylian Mbappe (86' Valere Germain), Radamel Falcao.

Toulouse FC: Alban Lafonte - Francois Moubandje, Christopher Jullien, Issa Diop, Kelvin Adou - Jimmy Durmaz (76' Dodi Lukebakio), Tongo Hamed Doumbia, Óscar Trejo, Somalia (71' Martin Braithwaite) - Andy Delort, Ola Toivonen (81' Issiaga Sylla).

Sędzia: Mikael Lasage.