Joshua znokautował Kliczkę! (WIDEO)

Sporty walki

Anthony Joshua (19-0, 19 KO) po dramatycznym pojedynku pokonał Władimira Kliczkę (64-5, 53 KO)! Pojedynek pełny był zwrotów akcji, obaj pięściarze lądowali na deskach, a szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Ostatecznie w jedenastej rundzie to Joshua ruszył do kończącego ataku, który przerwał kapitalną rywalizację! Brytyjczyk na swoim terenie obronił pas mistrzowski IBF i zdobył pasy WBA oraz International IBO.

Na ten pojedynek czekali fani na całym świecie. Młody, gniewny Anthony Joshua kontra stary lis Władimir Kliczko. Eksperci kreowali nieskończoną liczbę scenariuszy, ale wszystko zweryfikowała walka na stadionie Wembley.

 

Przy 90-tysięcznej publiczności pięściarze kategorii ciężkiej dali pokaz boksu na najwyższym poziomie, a dramaturgii tego wydarzenia nie powstydziłby sie w swoich dziełach Alfred Hitchcock. W początkowej fazie obaj pięściarze nie pozwalali sobie nawet na drobny moment dekoncentracji. Kliczko narzucał tempo walki, ustawiał walkę lewym prostym, a Joshua szukał szansy na uderzenie z kontry.

 

Na początku piątej rundy Joshua zaskoczył po raz pierwszy i posłał Kliczkę na deski. Ukrainiec jednak błyskawicznie wrócił do rywalizacji i bliski był posłania na deski AJ'a. Kolejna odsłona to już kompletnie odwrotny scenariusz. Z deskami przywitał się Brytyjczyk, a Kliczko był o krok od zwycięstwa.

 

Wydawało się, że Kliczko opanował sytuację i bardzo spokojnie kontrolował walkę lewym prostym. Ukrainiec szukał także mocnego ciosu z prawej ręki, a Joshua skupił się przede wszystkim na defensywie. Jedenasta runda przyniosła jednak zaskakujące rozstrzygnięcie. Brytyjczyk zaskoczył w pierwszych sekundach i posłał po raz drugi na deski Ukraińca. Kliczko na miękkich nogach wrócił do rywalizacji, ale po potężnym podbródkowym musiał przywitać się z matą ringu po raz trzeci. Sędzia pozwolił wznowić walkę, ale po lawinie ciosów Joshuy było już po wszystkim.

 

Joshua po dramatycznym pojedynku obronił pas mistrzowski IBF oraz zdobył tytuły WBA oraz Intercontinental IBO. Brytyjczyk wygrał jednak znacznie więcej, bo pokazał się ze strony, z której do tej pory go nie znaliśmy. Pokazał charakter, serce, wolę walki i potwierdził, że potrafi sobie poradzić także w trudnych momentach. Nie można jednak zapominać o 41-letnim Kliczce, który był bliski zwycięstwa i wspólnie z Joshuą stworzył wielkie widowisko na Wembley!

 

Zapraszamy na relację na żywo z gali w Londynie z walką wieczoru Anthony Joshua vs Władimir Kliczko.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

RUNDA 11: Anthony Joshua pokonuje Władimira Kliczkę!

Joshua kapitalnie rozpoczyna jedenastą rundę i po prawym ciosie nogi pod Kliczką zmiękły... Brytyjczyk jednak nie ponawia ataku, a taka szansa może się już nie powtórzyć. Po chwili Joshua zaskakuje i wyprowadza prawy podbródkowy, po którym raz jeszcze Kliczko ląduje na deskach. Joshua szuka mocnego ciosu, spycha Ukraińca na liny i zasypuje Kliczkę lawiną ciosów! Sędzia przerywa walkę! Koniec pojedynku!!!

RUNDA 10: Anthony Joshua vs Władimir Kliczko

Kliczko stopuje lewą ręką Joshuę i nie pozwala mu rozwinąć skrzydeł. Brytyjczyk ma problem ze skróceniem dystansu i widać, że brakuje mu kilku centymetrów od zadania celnego ataku... Mimo agresji Joshuy, to Kliczko cały czas wywiera presję. Brytyjczyka akcje kończą się na serii maksymalnie dwóch ciosów. Doświadczenie Kliczki jest na tym etapie walki bezcenne!

Typ Polsatsport.pl: 10:9 Kliczko

RUNDA 9: Anthony Joshua vs Władimir Kliczko

Joshua stara się zaatakować na tułów, ale doświadczony Kliczko ucieka do klinczu. AJ chyba wie, że powoli pojedynek "ucieka" mu na kartach punktowych i rusza do bardziej zdecydowanego ataku, choć cały czas brakuje lewej ręki... Kliczko bardzo mądrze schodzi na boki i nie pozwala przygotować ataku Brytyjczykowi. Joshua nie ma pomysłu na złamanie defensywy Ukraińca, ale pojedyncze ciosy doszły do celu.

Typ Polsatsport.pl: 10:9 Joshua

RUNDA 8: Anthony Joshua vs Władimir Kliczko

Joshua wrócił do gry, ale nie bije dużo celnych ciosów. Kliczko zdecydowanie bardziej mobilny na nogach i spokojnie szuka ataku prawą ręką. W połowie rundy ze strony AJ'a doszła kombinacja lewy-prawy prosty. Brytyjczyk cał czas na wstecznym i na minutę przed końcem nadział się na potężny prawy krzyżowy Kliczki. Nogi już nieco odmawiają posłuszeństwa Anglikowi...

Typ Polsatsport.pl: 10:9 Kliczko

RUNDA 7: Anthony Joshua vs Władimir Kliczko

Początek rundy bez ciosów. Do ataku po30 sekundach rusza Kliczko, który wygląda na zdecydowanie bardziej pewnego siebie i konsekwentnie szuka kończącego ciosu z prawej ręki. AJ na wstecznym biegu, łatwo daje spychać się na liny i praktycznie nie odpowiada uderzeniami. Kliczko spokojnie do końca rundy uttrzymuje dystans tylko lewym prostym i starcie ląduje na jego koncie!

Typ Polsatsport.pl: 10:9 Kliczko

 

Joshua po raz pierwszy na deskach...

RUNDA 6: Anthony Joshua vs Władimir Kliczko

Tym razem spokojniejszy początek rundy, ale pierwsze ciosy wyprowadzone przez Kliczkę. Joshua odczuwa trudy ataku z poprzedniej rundy i chyba jeszcze do końca nie zregenerował sił. AJ ma sporo problemów w defensywie, a Kliczko widzi kłopoty swojego rywala. Potężny cios i pierwsze deski Joshuy! Ukrainiec błyskawicznie rusza do ataku. Wydaje się, że Kliczko nie wypuści już szansy ze swoich pięści, szuka ciosu z prawej ręki, a Joshua cały czas w tarapatach. Ukrainiec rozdaje karty na Wembley!

Typ Polsatsport.pl: 10:8 Kliczko

RUNDA 5: Anthony Joshua vs Władimir Kliczko

Tym razem agresywnie rozpoczął Joshua i zachwiał Kliczkę! Po serii ciosów na deskach po raz pierwszy wylądował Ukrainiec. Kliczko wygląda na potwornie zranionego i do końca nie panuje nad tym co dzieje się w ringu. AJ miał dwie minuty na dokończenie sprawy, ale Kliczko z każdą sekundą odzyskuje energię! Kapitalna odpowiedź Ukraińca i z dużymi problemami Brytyjczyk, praktycznie bez obrony, starał się utrzymywać  równowagę! Ależ wojna, ależ batalia!

Typ Polsatsport.pl: 10:8 Joshua

RUNDA 4: Anthony Joshua vs Władimir Kliczko

Kliczko po raz kolejny świetnie rozpoczyna rundę. Ukrainiec wyprowadza kilka celnych ciosów, które dochodzą do celu. Joshua cały czas boksuje na wstecznym biegu i odpowiada tylko pojedynczymi ciosami. Po minucie wyprowadził z defensywy mocny prawy prosty. Kliczko w pierwszej fazie walki przejął inicjatywę, choć w ostatnich 60 sekundach Brytyjczyk dwukrotnie zaskoczył Ukraińca. Końcówka dla Joshuy i chyba runda ląduje na koncie aktualnego mistrza IBF.

Typ Polsatsport.pl: 10:9 Joshua

RUNDA 3: Anthony Joshua vs Władimir Kliczko

Kolejny raz na początku atakuje Kliczko, tym razem prawym prostym. Joshua błyskawicznie stara się odpowiedzieć krótką serią lewy-prawy, ale ciosy nie dochodzą do celu. Anglik przyspiesza z sekundy na sekundę. Kliczko jednak sprytnie, w swoim stylu, zwalnia szukając klinczu. Joshua ma duży problem ze znalezieniem dystansu do ataku, a jego ciosy w większości lądują na barkach Ukraińcach. Wszystkie rundy bardzo bliskie...

Typ Polsatsport.pl: 10:10

RUNDA 2: Anthony Joshua vs Władimir Kliczko

Kliczko błyskawicznie rozpoczyna drugą rundę i szuka ataku prawym prostym. Ukrainiec zdecydowanie bardziej rozluźniony przystąpił do drugiej odsłony i konsekwentnie utrzymuje dystans lewą ręką. Kliczko bardzo dużo balansuje tułowiem i stara się oszukać Brytyjczyka, ale wydaje się, że Joshua dysponuje nieco większą szybkością. AJ na razie bardzo ostrożnie, bije najczęściej pojedynczymi ciosami. Joshua boksuje sztywno, a Kliczko szuka ataku prawą ręką.

Typ Polsatsport.pl: 10:9 Kliczko

RUNDA 1: Anthony Joshua vs Władimir Kliczko

Kliczko zgodnie z oczekiwaniami rozpoczął wywierać presję na Brytyjczyku korzystając ze swojego lewego prostego, ale Joshua nie ma zamiaru odpuszczać. Brytyjczyk z kontry szuka akcji zakończonej prawą ręką, a przecież to wszystko mogliśmy dostrzec na niemalże każdym treningu AJ'a. W pierwszej rundzie sporo szacunku, skupienia z obu stron. Obaj pięściarze nie pozwalają sobie nawet na chwilę dekoncentracji. Kliczko nieco schodzi w prawą stronę, a to wskazuje na przygotowanie ataku niebezpieczną lewą ręką. Odrobinę agresywniejszy Kliczko, ale ciosów niewiele.

Typ Polsatsport.pl: 10:10

Michael Buffer i jego słynne "Let's get ready to rumble"!

 

Brytyjski hymn "God Save The Queen" zaśpiewała zaledwie 19-letnia Louisa Johnson.

Hymn ukraiński wyśpiewała żona Witalija Kliczko - Natalia.

Co ciekawe, Joshua do ringu wychodził przy kilku utworach, a nie jak to bywa zazwyczaj przy jednym. Nie zabrakło rapu m.in. The Notorious B.I.G. - "Juicy" czy klasyki jak "Carmina Burana".

AJ do ringu zmierza nieco dłużej, ale wszystko przez oprawę, która naprawdę wygląda imponująco!

Niesamowita oprawa przy wyjściu Anthony'ego Joshuy!

 

AJ do ringu zmierza nieco dłużej, ale wszystko przez oprawę, która naprawdę wygląda niesamowicie!

AJ do ringu zmierza nieco dłużej, ale wszystko przez oprawę, która naprawdę wygląda niesamowicie!

Nie da się opisać atmosfery panującej na Wembley. 90 tysięcy kibiców czeka na Anthony'ego Joshuę!

Władimir Kliczko zmierza do ringu!

Na Wembley wybrzmiał już utwór "Can't Stop" zespołu Red Hot Chili Peppers, a to oznacza, że w ringu zameldował się już Władimir Kliczko!

Nachodzi chwila, na którą czekają fani na całym świecie! Przed nami już tylko walka wieczoru Anthony Joshua vs Władimir Kliczko!

Prognozy ekspertów:

Mariusz Wach, sparingpartner Joshuy: Jeśli Anglik nie skończy Ukraińca do czwartej rundy to będzie bardzo ciężko... Do drugiej rundy może być już wszystko jasne. Pierwszy mocny cios od Kliczki może wyjaśnić wszystko.

Walka w liczbach:

Współczynnik nokautów: Kliczko 78 % – Joshua 100 %

Prognozy ekspertów:

Tomasz Adamek: Myślę, że Kliczko to wygra lekko. Nikt do tej pory nie sprawdził Joshuy i jego szczęki. Mam wrażenie, że jak przyjmie mocny cios, to może już nie wstać na osiem. To powinna być całkiem łatwa przeprawa dla Ukraińca.

Joshua nie zapomina o swoich fanach w mediach społecznościowych. Brytyjczyk już gotowy!

Po znakomitym pojedynku Scott Quigg (33-1-2, 24 KO) pokonał jednogłośną decyzją sędziów (117:111, 117:111, 115:113) Viorela Simiona (21-2, 9 KO) i zapewnił sobie walkę o pas IBF w kategorii piórkowej. Posiadaczem pasa jest rodak Brytyjczyka Lee Selby (24-1, 9 KO).

Prognozy ekspertów:

George Foreman, dwukrotny zawodowy mistrz świata wagi ciężkiej: Obstawiam powiedzmy 6-5 w rundach na korzyść Joshuy. Tak naprawdę obaj spokojnie mogą to wygrać. Kliczko doskonale potrafi panować nad ciałem i wykorzystywać swoje warunki. I ma ten piekielny lewy prosty...

Walka w liczbach:

Zasięg: Kliczko 206 cm - Joshua 208 cm

Jakie atuty mają po swojej stronie Kliczko i Joshua?

Joshua - Kliczko: Co może być kluczem do zwycięstwa?

Aż 90 tysięcy fanów na stadionie Wembley obejrzy starcie, na które czeka cały pięściarski świat. Ciągle głodny sukcesów Anthony Joshua (18-0, 18 KO) będzie bronił pasa mistrzowskiego IBF przeciwko pięściarzowi Władimirowi Kliczko (64-4, 53 KO), który w królewskiej dywizji rozdawał karty przez prawie dekadę. Sprawdźmy, co może okazać się kluczem do sukcesu.

Coraz bliżej walki wieczoru! Witalij Kliczko nadzorował zabezpieczanie dłoni Anthony'ego Joshuy. Wygląda na to, że wszystko obyło się bez zbędnych kontrowersji.

Na stronie dostępny skrót walki Luke'a Campbella z Darleysem Perezem.

Luke Campbell - Darleys Perez. Skrót walki

null

Aktualnie w Londynie trwa niezwykle zacięty pojedynek pomiędzy Scottem Quiggem (32-1-2, 24 KO) a Viorelem Simionem (21-1, 9 KO). Po sześciu rundach Carl Froch minimalnie punktuje na korzyść Brytyjczyka (58:56). Kluczem do sukcesu może okazać się w tym pojedynku kondycja!

Widzieliście jak Joshua przegrywa przed czasem? Na zawodowym ringu to się jeszcze nie wydarzyło, ale na amatorskim owszem!

Joshua - Kliczko: Jedyna porażka Anglika przez nokaut! (WIDEO)

W sobotę podczas gali w Londynie Anthony Joshua (18-0, 18 KO) stanie przed największym wyzwaniem w karierze i zmierzy się z Władimirem Kliczko (64-4, 53 KO). Do tej pory na zawodowym ringu Brytyjczyk jeszcze nie przegrał, ale na amatorskim ringu przegrał nawet przed czasem. Zobaczcie, jak do tego doszło!

Zobaczcie fragment jednego z ostatnich treningów Anthony'ego Joshuy przed walką z Władimirem Kliczko.

Na stronie dostępny jest już skrót walki Katie Taylor vs Nina Meinke.

Katie Taylor - Nina Meinke. Skrót walki

null

Walka w liczbach:

Wzrost: Kliczko 198 cm – Joshua 198 cm

Czy wiecie, że trenerem Kliczki jest Johnathon Banks (29-3-1, 19 KO), którego przez TKO w 2009 roku w walce o pas IBF kategorii junior ciężkiej pokonał Tomasz Adamek?

Swoje typowanie na walkę Joshua vs Kliczko przedstawił także Lennox Lewis (41-2-1, 32 KO), który w ostatnim zawodowym pojedynku pokonał starszego z braci Kliczko - Witalija: Myślę, że Joshua w pierwszej fazie walki jest faworytem, ale jeśli pojedynek pójdzie na cały dystans to szala zwycięstwa może przechylić się na stronę Kliczki. Liczę na świetny pojedynek!

Jorge Linares był momentami pod wrażeniem występu swojego kolejnego rywala Luke'a Campbella.

via GIPHY

Luke Campbell (17-1, 14 KO) pokonał przed czasem w dziewiątej rundzie Darleysa Pereza (33-3-2, 21 KO) i otrzyma szansę walki o pas mistrza świata WBA w kategorii lekkiej przeciwko Jorge Linaresowi (42-3, 27 KO). Kolumbijczyk Darleys doznał urazu lewej ręki i nie był w stanie kontynuować pojedynku.

Trybuny Wembley powoli się wypełniają. Do 90 tysięcy jeszcze brakuje sporo, ale na walce wieczoru z pewnością wszystkie miejsca będą zajęte.

Prognozy ekspertów:

Tony Bellew, były mistrz świata WBC w kategorii junior ciężkiej:  Tyson Fury zniszczył Kliczkę mentalnie. To aktualnie psychiczny wrak. Ta walka nie będzie miała dwóch odsłon. Joshua skończy ją maksymalnie do czwartej rundy.

Statystki bywają brutalne, ale czy dzisiaj znajdą odzwierciedlenie w ringu?

Statystyka jest brutalna. Joshua znokautuje Kliczkę!

CompuBox, na zlecenie HBO podjął się próby statystycznego wytypowania walki Anthony Joshuy z Wladymirem Kliczko. Przeglądając wszelkie możliwe podsumowania, wiodaca na amerykańskim rynku firma zajmująca się staystycznym podsumowaniem walk, wzięła się mocno do pracy. Bez kibicowskich emocji, patrząc tylko na liczby, zwycięzca może być tylko jeden...

Przedwczoraj Anthony Joshua w ramach relaksu uciął sobie wieczorem krótką pogawędkę z amerykańskim producentem muzycznym oraz raperem Dr Dre. Fragment rozmowy możecie obejrzeć w załączonym tweecie.

Walka w liczbach:

Przeboksowane rundy: Kliczko 358 – Joshua 44

"Incepcja"? Ilu Mateuszów Borków widzicie?

via GIPHY

Czy wiecie, że Anthony Joshua zadebiutował na zawodowym ringu 5 października 2013 roku, a tego samego dnia swoich pasów w starciu z Aleksandrem Powietkinem bronił Władimir Kliczko? Gala z udziałem Brytyjczyka odbyła się w londyńskiej 02 Arenie, a Ukrainiec walczył w Moskwie. Oczywiście obaj swoje pojedynki wygrali.

Prognozy ekspertów:

Carl Froch, którego trenował aktualny trener Joshuy Robert McCracken: Boję się o Joshuę, ale wierzę, że może wygrać. Pytanie jest jedno: jak zareaguje na Kliczkę walczącego z kontrataku? Jak poradzi sobie z przyjętym mocnym ciosem? Kliczko może wrócić silniejszy i może to wygrać.

Dzisiaj w Anglii wszystkie dzienniki poświęciły sporo miejsca na analizę walki Joshua vs Kliczko.

Joshua już w drodze na Wembley! Brytyjczyk pewny siebie i w świetnym humorze.


Pojedynek został przerwany przez sędziego ze względu na niezdolność do walki Niemki. Kontuzja nad lewym okiem wyglądała dość poważnie...

Kolejna walka w Londynie za nami: Katie Taylor (5-0, 3 KO) w siódmej rundzie przed czasem pokonała Ninę Meinke (5-1, 2 KO).

W tekście relacji możecie oddać swój głos w sondzie i odpowiedzieć na pytanie: Który z pięściarzy zwycięży dzisiejszą walkę? Wyniki na ten moment:

Anthony Joshua - 48,5 %

Władimir Kliczko - 51,5 %

Do walki jeszcze kilka godzin, więc możecie jeszcze odwrócić losy głosowania!

Słyszeliście historię o tajemniczym pendrivie Kliczki? Ukrainiec po walce zdradzi swoje przewidywania, a w tekście dowiecie się, kto będzie miał prawo obejrzeć nagrane przez 41-latka wideo!

Tajemniczy pendrive Kliczki. Ukrainiec przewidział wynik walki z Joshuą?

Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) przed zbliżającą się walką z Anthonym Joshuą (18-0, 18 KO) opisał na nagraniu wideo przebieg i wynik pojedynku, do którego dojdzie w sobotę na stadionie Wembley. Ukrainiec swój typ na starcie z niepokonanym Anglikiem zapisał na przenośnym mini-dysku USB. Treść przepowiedni Kliczki na razie okryta jest tajemnicą.

Dzisiejszą walkę będzie oglądał również Tomasz Adamek (50-5, 30 KO), który obecnie w Osadzie Śnieżka w Łomnicy przygotowuje się do swojej walki na Polsat Boxing Night. 24 czerwca w gdańskiej Ergo Arenie zmierzy się z Solomonem Haumono (24-3-2, 21 KO).

Adamek zaprasza na pojedynek Joshua vs Kliczko

Adamek zaprasza na pojedynek Joshua vs Kliczko

Gala w Londynie już trwa! Trzecie zwycięstwo do swojego rekordu dopisał przed chwilą Joe Cordina (3-0, 3 KO), który już w pierwszej rundzie posłał na deski Siergieja Viba (7-8, KO).

Anthony Joshua oraz Władimir Kliczko osiągają sukcesy nie tylko w ringu zawodowym, ale świetnie spisywali się także na ringach amatorskich. W 1996 roku w Atlancie złoty medal zdobył Ukrainiec, a w 2012 roku w Londynie na najwyższym stopniu stanął Brytyjczyk.

Prognozy ekspertów:

Witalij Kliczko: Z Tysonem Furym Władimir był poza walką. Nie wszedł po prostu do ringu. Jeśli jest gotowy na 100 % to nikt go nie pokona. Dzisiaj jest właśnie w takiej dyspozycji.

Walka w liczbach:

Stoczone walki: Kliczko 68  - Joshua 18

Jak wyglądała wczorajsza ceremonia ważenia?

Joshua cięższy od Kliczki przed hitową walką

Anthony Joshua (18-0, 18 KO) i Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) są już po ceremonii ważenia. Cięższy okazał się Brytyjczyk, który wniósł na wagę 113.4 kg, podczas gdy Ukrainiec - 109 kg. Transmisja gali w Londynie w sobotę od 19.00 na Polsacie Sport!

Witamy w relacji na żywo z gali w Londynie z walką wieczoru Anthony Joshua vs Władimir Kliczko!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie